تشخیص شلوار لی اصل از تقلبی | چگونه شلوار لی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم

تشخیص شلوار لی اصل از تقلبی | چگونه شلوار لی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/03/24

امروزه اجناس تقلبی در بسیاری از بازارهای دنیا فراوان شده اند و یکی از اجناس پرمصرف که نمونه تقلبی آن هم در بازارهای سراسر دنیا و هم در بازار ایران زیاد است،‌ شلوارهای لی است. دلیل تقلبی بودن آن این است که این شلوارها با برندهای معروفی و بصورت انبوه تولید می شوند که این برندها محبوب بوده و معمولا قیمت بالاتری دارند و متعاقبا نمونه های تقلبی هم از انها به بازار می آید که اگر شما فرد حرفه ای در این زمینه نباشید،‌ ممکن است شلواری لی تقلبی به جای اصل بخرید! در زیر چند روش برای شناختن شلوار لی های تقلبی آموزش داده می شود.

شلوار لی که در زبان انگلیسی به آن شلوار جین(Jeans) هم می گویند در چند مارک بزرگ و مشهور که اولین آنها همین مارک Lee بوده است عرضه می شوند. در حال حاضر یکی از معروفترین مارک های شلوار لی یا شلوار جین مارک لیوایز است.

یک راه بسیار ساده این است که در عصر حاضر که فناوری های ارتباطی و اینترنت بسیار توسعه یافته و در دسترس بسیاری از افراد است از وبسایت یا شبکه های اجتماعی مارک ها و برندهای معروف استفاده کنید و با مشاهده تصویر شلوار لی های اصل در وبسایت شرکت تولید کننده شلوار لی و دقت به جزئیات سعی کنید که شلوار لی اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

جزئیاتی که می توانید به آنها دقت کنید شامل آرم حک شده روی دکمه،‌ وجود یک تکه پارچه قرمز رنگ با نام لیوایز که معمولا در شلوارهای مارک لیوایز است،‌ نحوه دوخت که معمولا شلوار لی های اصل دوخت بهتری دارند.

نشانه دیگر وجود یک برچسب چرمی شامل مشخصاتی مانند قد،‌ دور کمر و کدل مدل شلوار است که جنس این تکه چرم معمولا نرم و کمی حالت رفته دارد. نشانه دیگر شلوار لی اصل این است که روی دکمه آن معمولا عددی حک شده است در حالیکه در شلوار لی های تقلبی،‌ معمولا عددی حک نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.2
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194204

نظرات کاربران

*