تست حاملگی چیست؟ آیا تست حاملگی در مردان هم می تواند مثبت باشد؟

تست حاملگی چیست؟ آیا تست حاملگی در مردان هم می تواند مثبت باشد؟

امروز بسیار از زنان برای آگاهی از حامله بودن و یا نبودن از تست های حاملگی به ویژه چک بیبی استفاده می کنند، اما برخی از بانوان اطلاعات درستی در مورد این تست ها ندارند و گاهی نتایج اشتباهی بدست می آورند، از این رو، در این مطلب اطلاعاتی در مورد تست جاملگی چک بیبی تقدیم شما می کنیم.

برای دانستن و گرفتن نتیجه صحیح از تست های حاملگی لازم است، اطلاعات اولیه را داشته باشید، از این رو، در ادامه ده نکته مهم در مورد تست حاملگی را تقدیم شما می کنیم.

1- همه تست های حاملگی که در خانه انجام می شوند، همه انواع آن کار یکسانی دارند، آنها مقدار هورمون حاملگی در ادرار را تعیین می کنند این هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (Human chorionic gonadotropin) می باشد. در زنانی که حامله نیستند؛ در ارگانیسم بدنشان این هورمون وجود ندارد.

2- تست های حاملگی گران و ارزان قیمت، تاثیری در دقت این تست ها ندارد.

3- تست را در هر موقع از روز که می خواهید می توانید انجام دهید، لاکن برای گرفتن نتیجه بهتر در زمان صبح تست حاملگی را انجام دهید بهتر می باشد. بعد از خواب شبانه ادرار خیلی غلیظ می شود و مقدار هورمون گنادوتروپین در ادرار هم زیاد می باشد. اگر زن قبل از انجام تست مایعات زیادی مصرف کند، تست می تواند نتیجه منفی نشان دهد.

4- بعد از اینکه کمی از ادرار در تست افتاد، تنها یک خط باید دیده شود، این خط کنترل می باشد. اگر خط کنترل مشاهده نشد و یا بسیار کم رنگ دیده می شود، می توان گفت که تست حاملگی خراب است و یا تاریخ مصرف آن تمام شده است. در چنین شرایطی لازم است تست جدید از داروخانه تهیه شود.

5- در بیشتر مواقع نتیجه تست بعد از 5 دقیقه مشاهده می شود. اگر در این مدت در تست دومین خط مشاهده نشد، نتیجه تست منفی می باشد. (یعنی حامله نیستید). بیش از ده دقیقه منتظر نتیجه نباشید. با گذشت زمان و در نتیجه بر خورد با هوا و سایر تاثیرات جانبی تست می تواند نتیجه غلطی را نشان دهد.

6- بر اساس گفته های پزشکان داروساز، اگر حاملگی وجود دارد، تست می توان آن را نشان دهد، یعنی احتمال این که نتیجه اشتباهی نشان دهد می توان گفت که صفر می باشد. لاکن در برخی از زنان، به علت عجله کردن تست را خیلی زود انجام می دهند. که می توان نتیجه آن صحیح نباشد.

7- اگر بعد از 5 دقیقه حتی به صورت کم رنگ خط دوم دیده شود، نتیجه تست مثبت می باشد. به همین دلیل لازم است در طول همان روز تست را دوباره تکرار کنید، خط باید پر رنگ تر شود، البته این بستگی به افزایش با سرعت هورمون گنادوتروپین در زنان حامله می باشد.

8- گاهی تست حاملگی به اشتباه نتیجه مثبت نشان می دهد، این می توان در نتیجه استفاده از داروهای هورمونی و یا استفاده از برخی غذاها باشد. از دیگر علل نشان دادن اشتباهی نتیجه مثبت در تست، بودن ورم در تخمدان زنان می باشد. به همین دلیل لازم است زنان در در اوایل حاملگی (حدود 5 الی 6 هفتگی) معاینات بارداری را انجام دهند.

9- در موقعی که حاملگی خارج از رحم صورت می گیرد، نیز تست نتیجه مثبت نشان می دهد، لاکن در زمانی که حاملگی خارج از رحم می باشد مقدار هورمون گنادوتروپین به کندی افزایش می یابد و خط دوم بر روی تست معمولا کم رنگ می افتد.

10- در مردان هم تست حاملگی می تواند نتیجه مثبت نشان دهد، چرا که در زمانی که مردان به سرطان بیضه مبتلا می شوند، در ارگانیسم بدن مردان هورمون هورمون گنادوتروپین ترشح می شود. که در نتیجه تست حاملگی مثبت می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
تست حاملگی چیست؟ آیا تست حاملگی در مردان هم می تواند مثبت باشد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)