ترک های پاشنه پا | علل و دلایل ترک های پاشنه پا چیست

ترک های پاشنه پا | علل و دلایل ترک های پاشنه پا چیست

بسیاری از مردم دارای ترک های پا هستند، ترک های پا در برخی مواد بسیار اذیت کننده می باشد و حتی خطراتی هم می تواند به دنبال داشته باشد، از این رو، ترک ها پا را باید جدی گرفت و برای درمان و معالجه آنها اقدام کرد.

ترک های پاشنه پا یکی از مشکلات شایع در میان مردم می باشد. علاوه بر اینکه یک نقص برای زیبایی می باشد، این ترک ها سبب ایجاد درد و گاهی التهاب و یا عفونت می شود.

اصلی ترین علت ترک های پاشنه پا، عمل نکردن به قواعد عادی پوشش و یا درست نبودن پوست روی پاشنه پا می باشد. شستن پاها در هوای گرم هر روز، تمیز کردن پوست مرده از روی پاشنه پا، استفاده از کرم های مخصوص پا از روش های ساده ای می باشد که می تواند از ایجاد ترک های پاشنه پا پیشگیری کرد. اما در صورتی که پوست روی پاشنه پا، بسیار ضخیم شده باشد، لایه برداری از آن لازم است. در این شرایط پوست توانایی ترمیم و بازسازی خود را ندارد و بر روی آن ترک هایی ایجاد می شود.

- از دیگر علل و عوامل ایجاد کننده ترک پا:

- پوشیدن کفش های تنگ و ناراحت و پوشیدن کفش های که پاشنه آن باز می باشد مانند دم پایی؛

- ایستادن زیاد بر روی پا و یا کاری که نیاز به قدم زدن زیاد دارد مانند آرایشگری، فروشندگی، صندوقدار، پیک و غیره؛

- کمبود ویتامین به ویژه ویتامین های A، F، E؛

- دیابت قندی؛

- کم خونی؛

- بیماری مزمن سیستم روده و معده؛

- اضافه وزن؛

ترک‌های عمیق پا حاصل خشکی زیاد پوست است و گاهی اگزما می‌تواند در این مشکل دخیل باشد. معمولا در دوران یائسگی ترک کف پا به دلیل ضخیم‌تر شدن پوست و دلایل هورمونی تشدید می‌شود. گاهی عفونت‌های باکتریایی و قارچی روی ترک پا سوار می‌شود که در بهبود دیرهنگام زخم نقش دارد. اگر دلیل ترک پا، بیماری‌ای مثل دیابت باشد، حتما باید نمونه بافتی و آزمایش‌های قارچی انجام و متخصص پوست آنها را بررسی کند.

اگر ترک های پاشنه پا بسیار عمیق شود، زخم ها سرخ شود و عفونت داشته باشد. حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

در صورتی که ترک های پاشنه پا سطحی می باشد، استفاده از دارویی که دارای اسید سالیسیلیک(Salicylic acid) مفید می باشد. استفاده از داروی تتراسایکلین هم خوب است. این داروهای ارزان ترک های پاشنه پا، را فورا برطرف می دهند.

قبل از اینکه از دارو برای ترک های پاشنه پای خود استفاده کنید، پاشنه پای خود را در داخل آب گرم با صابون بشورید و پوست های مرده را با سنگ پا تمیز کنید و سپس به صورت ضخیم از درمان ها استفاده کنید.

روغن سنجده تلخ هم برای درمان ترک های پاشنه پا مفید می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
ترک های پاشنه پا | علل و دلایل ترک های پاشنه پا چیست
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)