ترک تریاک بدون دارو | تریک تریاک خانگی | ترک تریاک با دارو گیاهی | ترک تریاک بدون دارو شیمیایی

ترک تریاک بدون دارو | تریک تریاک خانگی | ترک تریاک با دارو گیاهی | ترک تریاک بدون دارو شیمیایی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/25

اگر شما هم یک معتاد به تریاک در خانواده خود داشته و با خدای ناکرده خودتان به بلای اعتیاد گرفتار آمده اید ممکن است به دنبال راهی مناسب برای ترک اعتیاد تریاک بدون دارو هستید و یا می خواهید بدانید که چه داروهایی در بازار موجود بوده و برای ترک تریاک مناسب است. پس در این قسمت ترک کنندگان تریاک به دو قسمت تقسیم می شوند. افرادی که به دنبال تریک اعتیاد بدون دارو بوده و افرادی که به دنبال ترک اعتیاد با دارو هستند. برای درک اینکه چگونه می توان بدون دارو تریاک را ترک نمود در ابتدا به دقت فیلم زیر را مشاهده نمایید تا بعد برای شما دوست عزیز در مورد ترک تریاک بدون دارو سخن بگوییم. بسیاری بر این باور هستند که فرد معتاد باید کمی بدن درد خود را در هنگام ترک تحمل کند و به یادش داشته باشد که در راه ترک کردن تریاک چه سختی هایی را تحمل نموده است تا دوباره به دام اعتیاد باز نگردد. به همین دلیل است که ترک اعتیاد برای افراد معتاد یک کابوس است.

اگر کمی دانش در مورد مواد مخدر داشته باشید خواهید فهمید که داروهایی که برای ترک مواد مخدر ساخته شده است خود مواد مخدر کم دوز هستند. پس فراموش نکنیدکه دارو‌های ترک اعتیاد خود اعتیادزاست. برای همین تا می توانید به ترک تریاک بدون دارو فکر کنید و سعی کنید تا جاییکه می شود از درمان‌های خانگی و داروهای گیاهی استفاده کنید. بسیاری از مردم با نگاهی حاوی شک و تردید از دارواهی گیاهی نام می برند. اما فراموش نکنید که این فکر غلط است که تاثیر داروهای شیمیایی بیشتر و ترک اعتیاد راحتتر است. این تفکر درست است اما ترک ماده اعتیاد آور تریاک نیازی به دارو نداشته و در صورت اعتیاد کم می توان بدون استفاده از داروهای شیمیایی که علاوه بر عوارض زیاد آن روی بدن خودشان اعتیاد می‌آورند، داروهای گیاهی را جایگزین کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.
ترک تریاک و مواد مخدر دارای عوارض بسیاری است. بالاخره بدن شما در معرض سمومی قرار گرفته است که ترک کردن آن ها می تواند در سنین بالا خطرناک نیز باشد. برای نمونه می توان مشکلات معده و سوءهاضمه، دلپیچه و حالت تهوع، اسهال، رفلاکس اسید معده در روزهای ابتدایی ترک تریاک نام برد. اگر به شما مشکلات اینچنین رخ داد می توانید برای درمان این دردها از زنجبیل و نعناع استفاده کنید. علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد زنجبیل خاصیت ضد تهوع نیز دارد و نعنا دوای دلپیچه و اسهال استد.
در ادامه با روش هایی آشنا می شوید که از طریق آن ها می توانید به صورت خانگی و بدون دارو تریاک و هر گونه ماده مخدر خود را ترک کنید. البته فراموش نکنید که اگر اعتیاد سنگین است حتما باید با پزشک معالج در صورت بروز تشنج تماس گرفت.

ترک تریاک بدون دارو | تریک تریاک خانگی | ترک تریاک با دارو گیاهی | ترک تریاک بدون دارو شیمیایی

 

دمنوش گیاهی ترک تریاک


کسانی که تریاک را بارها ترک کرده اند می داند که درد بدن بدترین قسمت ترک است. در این هنگام از داروهای مسکن قوی استفاده نکنید. برای تسکین درد در پاها می توانید از پوست درخت بید که یک آسپرین طبیعی و گیاهی است استفاده نمایید. در زمان ترک اعتیاد که فرد در حال ترک تریاک مشکلات عدیده معده و گوارش دارد اگر از دارو‌های مسکن و آرام بخش که خودشان مشکلات معده و گوارشی ایجاد می‌کنند استفاده کند کاری بس اشتباه انجام داده است.
دم کردن پوست درخت بید برای ترک تریاک
دمنوش درخت بید اینگونه حاضر می شود که پوست درخت بید را دم کنید. دمنوش بدست آمده را روزانه سه لیوان بنوشید. اگر دردتان کمتر نشد به عنوان جایگزین هایی برای آرام کردن دردای معده می توانید از زرچوبه، اسپیره کوهی، گل مینا و زنجبیل استفاده نمایید. برای دم کردن گیاهان ذکر شده می توانید آن ها را با هم در یک توری بپیچید و یک چای کیسه‌ای مسکن درست کنید. فراموش نکنید که در زمان ترک اعتیاد تریاک بدن شما بیش از هر زمانی به آفتاب نیاز دارد پس روی زمین و زیر آفتاب دراز بکشید. گیاهانی که ذکر شد از مهمترین موارد در ترک تریاک بدون دارو بوده و تا حدود زیادی می تواند دردهای بدن و همچنین معده و دستگاه گوارش شما را تسکین دهد.

ترک تریاک بدون دارو | تریک تریاک خانگی | ترک تریاک با دارو گیاهی | ترک تریاک بدون دارو شیمیایی

 

دمنوش گل ساعت برای ترک تریاک خانگی


اما تنها عوارض ترک تریاک یا مواد مخدر مشکلات گوارشی و بدن درد نیست و از لحاظ روحی فردی که در حال درد کشیدن است بسیار تندخو و بد اخلاق می شود. تندمزاجی و بی حوصلگی یکی از مهمترین مواردی است که فرد معتاد را در دوران ترک همراهی می کند. این مشکلات عصبی و روحی از اختلال در سیستم خواب و خوابیدن بوده و همچنین می تواند عامل بیقراری زانوها و پاها تا جایی که شاید نتوانند تا چند روز یک خواب خوب داشته باشند. دوای درد شما در این مواقع گل ساعت است. اگر می خواهید خواب راحتی در زمان ترک داشته باشید از دمنوش گل ساعتی در رفع افسردگی و اضطراب، بداخلاقی استفاده نمایید. سنبل‌الطیب و اسطخودوس و گل گاوزبان هم از دمنوش هایی هستند که می توانند درآرام بخشی کمک کنند.

آیا می دانید درد ناشی از ترک تریاک از چیست؟ بله همانطور که شما نیز می دانید درد کمبود مورفین می تواند در زمان ترک تریاک بدون دارو بسیار شما را آزار دهد. داروهای موجود در بازار که برای ترک اعتیاد تریاک استفاده می‌شوند شیمیایی بوده و خودشان درصورت مصرف مداوم خطرناک تر و اعتیادآور تر هستند. اگر بدنبال ترک تریاک بدون دار هستید باید مد نظر داشته باشید که دوران ترک طولانی خواهید داشت اما تجربه ثابت نموده که اگر به دنبال ترک یکهو و یکباره هستید داروهای گیاهی نمی توانند به شما کمک کنند ولی ترک شما با داروهای گیاهی پایدار خواهد بود.
به هیچ عنوان فریب داروهای شیمیایی موجود در بازار را نخورید و تا می توانید از آن ها دوری کنید. ترک اعتیاد آن هم به صورت بدون دارو ممکن است سخت و طولانی مدت باشد اما کارساز و ابدی خواهد بود. امیدواریم که این مقاله و موضوعات مطرح شده در آن مورد نیاز همگی دوستان قرار بگیرد.
ما معتقدیم که نظرات و پیشنهادات شما می تواند در راستای بهبود کیفیت مقالات و مطالب عنوان شده تاثیر گذار باشد به همین منظور منتظر نظرات و انتقادات شما در مورد ترک تریاک بدون دارو هستیم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 116
تعداد کل بازدیدها: 48582

نظرات کاربران

*