ترکیب سیر و عسل | فوائد خوردن سیر با عسل چیست؟

ترکیب سیر و عسل | فوائد خوردن سیر با عسل چیست؟

ترکیب سیر با عسل برای سلامتی انسان مفید است، و اگر این ترکیب را هر روز صبح ناشنا بخورید می تواند به شما حس سرزندگی و پر انرژی بودن بدهد و همچین مانع از ابتلا انسان به بسیاری از بیماری ها شود.

سیر یکی از گیاهان پر خاصیت و پر فایده برای انسان می باشد و هر روز بر استفاده از ان در میان مردم افزوده می شود، در طرف دیگر عسل هم غذایی است که کسی در مورد فوائد و خاصیت های آن شکی ندارد. حال اگر سیر را با عسل مخاوط کنید، نتایج و فوائد معجزه آسایی برای شما در پی خواهد داشت.

اگر سیر را با عسل مخلوط کنید و بخورید برای سلامتی انسان فوائد بسیاری دارد. برای مشاهده تاثیرات ترکیب عسل و سیر به مدت یک هفته، هر روز آن را درست کرده و میل کنید.

فوائد ترکیب سیر با عسل عبارت از است:

سیر به تنهایی غذایی است که آنتی باکتریال می باشد و برای سلامتی مفید است. در حالی که متخصصان می گویند که سیر کوبیده شده فوائدش خیلی بیشتر می باشد. چرا که ماده تلخی که در ترکیب سیر وجود دارد با له شدن و ترکیب آن با عسل بیشتر تاثیر دارد. از جمله تاثیرات سیر با عسل عبارتند از:

1- از بیماری سرطان پیشگیری می کند؛

ترکیب عسل با سیر مانع از مبتلا شدن انسان به سرطان می شود. در عین حال بیماری های که می تواند منجر به سرطان شود را هم از بین می برد. و تاثیرات منفی سیگار را در بدن هم کم می کند. ترکیب عسل و سیر موجب سلامتی کبد و بهبود گردش خون در بدن می شود. همچنین در طول زمان سموم جمع شده در بدن را دفع می کند.

2- در کاهش کلسترول مفید می باشد؛

ترکیب سیر و عسل در کاهش کلسترول بدن و همچین قوی تر شدن سیستم گوارش بسیار مفید است.

3- سنگ های کلیه را از بین می برد؛

سنگ کلیه و صفرا را از بین می برد. و آن ها را آب می کند. تاثیر مثبت بر سیستم عصبی دارد. و همچنین ورم ها و تاول های موجود در بدن را از بین می برد.

4- برای بهبود روماتیسم مفید است؛

ترکیب شیر و عسل از بین برنده همه دردهای روماتیسم و التهاب های آن می باشد.

طریقه تهیه ترکیب شیر و عسل چگونه است؟

دو الی سه حبه سیر را به صورت ریز خرد کنید. و با یک قاشق عسل ترکیب کنید. 15 دقیقه صبر نماید، و سپس آن را میل کنید. این ترکیب را در طول یک هفته، و هر روز به صورت ناشنا بخورید. در وسط هفته متوجه خواهید شده که انرژی شما زیاد شده، و سلامتی شما بهتر خواهد شد، و حس بهتری خواهید داشت.

اگرچه برخی از غذاها مانند عسل و سیر به تنهایی دارای خواص و فوائد زیادی می باشند، ولی ترکیب این دو باهم منجر به چند برابر شدن تاثیرات این دو ماده غذایی خواهد شد و برای سلامتی انسان بسیار ضروری می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 398
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)