ترفندهای جذاب و مفید جستجوی گوگل

ترفندهای جذاب و مفید جستجوی گوگل

همانطور که در مقالات جدیدترین ترفندهای جستجو در گوگل و ترفندهای جالب و جذاب جستجوی گوگل ذکر شد. گوگل ترفندهای بسیار زیاد جالب، جذاب و کاربردی دارد که برخی از ترفندهای کاربردی و همچنین تفننی و جذاب آنها در دو مطلب بالا ذکر شدند. در این مطلب ترفندهای گوگل که هم کاربردی و هم جذاب هستند، توضیح داده می شوند.

شنیدن صدای حیوانات

اگر شما عبارت Animal sounds را در جستجوی گوگل تایپ کنید، هم کلمه مربوط به صدای تعداد زیادی از حیوانات و هم دکمه مربوط به شنیدن صدای این حیوانات در گوگل به شما نمایش داده می شود. برای مثال تصویر شیر به همراه کلمه roar به معنای غرش شیر و همچنین دکمه مربوط به شنیدن صدای آن به نمایش در می آید. این کار را حتما انجام دهید تا کلمات مربوط به صدای حیوانات به زبان انگلیسی را مشاهده کرده و صدای آنها را بشنوید.

نمایش گوگل در سال 1998

همانطور که می دانید گوگل در سال 1998 شکل گرفت و اولین ظهور گوگل مربوط به آن سال می باشد. اگر شما عبارت Google in 1998 را در جستجوی گوگل تایپ کنید، صفحه گوگل آنگونه که در سال 1998 بود به نمایش در می آید و البته در بالای صفحه لینک Take me back to the present وجود دارد که شما را به زمان حال یعنی نتیجه جستجوی گوگل مربوط به زمان حال بر می گرداند.

پیدا کردن لینک مستقیم یک فایل ویدئویی یا آهنگ

اگر شما عبارت intitle:index.of?mp3 Your song name here را در گوگل تایپ کنید و به جای عبارت your song name here نام آهنگ را وارد کنید می توانید لینک مستقیم دانلود آهنگ یا قطعه صوتی مدنظر با فرمت mp3 را بدست اورید. اگر هم می خواهید که آن فایل را با فرمت دیگری بدست آورید می توانید به جای کلمه mp3 از فرمت های دیگر مانند mp4, avi, wav و غیره استفاده کنید.

یافتن ترجمه یا تعریف یک کلمه

اگر شما یک کلمه انگلیسی را به همراه کلمه Define یا Definition وارد کنید. گوگل تعریف و معنی آن کلمه را به انگلیسی به شما می دهد. ضمن اینکه در دکمه ای که در لینک اول نتیجه وجود دارد شما می توانید ترجمه آن کلمه را به هر زبانی که مایلید و با انتخاب آن زبان مشاهده کنید. برای مثال برای یافتن معنی کلمه concretion شما می توانید Define concretion / Concretion definition را در گوگل تایپ کنید تا معنی این کلمه به انگلیسی نمایش داده شود.

آگاه شدن از جدیدترین مطالب مربوط به یک موضوع

برای اینکه از جدیدترین مطالب مربوط به یک موضوع در گوگل آگاه شوید، می توانید به صفحه/لینک https://www.google.com/alerts رفته و در آنجا کلمه یا عبارتی که می خواهید از جدیدترین محتوا/مطالب مربوط به آن آگاه شوید را وارد کنید. اگر شما به حساب گوگل خود وارد شده باشید، گوگل بطور هوشمند شما را از جدیدترین مطالبی که در این صفحه وارد کرده اید از طریق حساب کاربری/جیمیل تان آگاه می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 308
تعداد کل آرا: 3270
تعداد کل بازدیدها: 1028002
ترفندهای جذاب و مفید جستجوی گوگل
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)