تخفیف جمعه سیاه یا بلک فرایدی چقدر است؟

تخفیف جمعه سیاه یا بلک فرایدی چقدر است؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/30

در مقاله جمعه سیاه به کدام تاریخ اشاره دارد و چرا به آن جمعه سیاه می گویند؟ درخصوص معنی و منظور از جمعه سیاه یا بلک فرایدی در فرهنگ اروپایی و آمریکایی و اینکه تاریخچه جمعه سیاه(Black Friday) چیست و چرا به آن جمعه سیاه می گویند، توضیح داده شد. اما شاید سوال این باشد که این روز که در آن فروشگاه های بزرگ و کوچک برای خریدهای سال نو تخفیف هایی را در نظر می گیرند، این تخفیف ها به چه میزان و چقدر است. در این نوشته برخی از تخفیف های مختص جمعه سیاه در کشورهای اروپایی و آمریکا که مرکز برگزاری جمعه سیاه است، آورده می شوند.

فروشگاه هایی که تخفیف های جمعه سیاه را ارائه می دهند، از سه نوع هستند، فروشگاه های بزرگ یا زنجیره ای و فروشگاه های برند، فروشگاه های خرده فروشی و نمایندگی برندها و فروشگاه های اینترنتی. بنابراین نحوه ارائه تخفیف های جمعه سیاه در هر کدام از فروشگاه ها متفاوت است. بعضی از آنها تخفیف هایی تا 80 درصد قیمت محصول ارائه می دهند، برخی دیگر یک محصول جانبی در ازای خرید یک محصول ارائه می دهند و برخی دیگر در ازای حجم خرید مشخصی در روز جمعه سیاه تخفیف می دهند. برای مثال برند اپل در یکسال به ازای خرید برخی از محصولات خود یک کارت هدیه 120 پوندی(در انگلستان) هدیه می داد(نقل از تلگراف).

نمونه دیگر تخفیف های جمعه سیاه، تخفیف های فروشگاه خرده فروشی آمازون است که میزان این تخفیف ها در سال 2017 تا 50% برای برخی از محصولات عرضه شده در این فروشگاه آنلاین، در نظر گرفته شده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 351
تعداد کل آرا: 3707
تعداد کل بازدیدها: 1333167

نظرات کاربران

*