تبلت بهتر است یا گوشی | تبلت بهتر است یا موبایل

تبلت بهتر است یا گوشی | تبلت بهتر است یا موبایل
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/27

با توجه به قابلیت ها و کارکردهای متنوع و روز افزونی که برای دستگاه های هوشمند یعنی تبلت ها، تلفن های هوشمند/موبایل ها توسعه یافته است و قابلیت هایی مانند جایگاه سیمکارت در تبلت ها قرار داده شده است، این نکته که بین این دو نوع دستگاه کدام را انتخاب کنیم، جای شک و تردید دارد. در این نوشته به این پرسش پاسخ داده می شود.

درخصوص اینکه بین تبلت یا تلفن هوشمند(موبایل) کدام را انتخاب کنیم، شما باید قصد خود از خرید این دستگاه هوشمند و مورد استفاده خود را در نظر بگیرید. برای مثال کسانیکه در طول روز زمان های زیادی را به مکالمه می پردازند، استفاده از یک دستگاه هوشمند بزرگ مانند تبلت ها که ابعاد بزرگتری دارند شاید مناسب نباشد و نگهداشتن یک دستگاه بزرگ و سنگین هم برای شما خسته کننده بوده و هم اینکه ظاهر خوبی ندارد. بنابراین در این حالت توصیه می شود که حتما از گوشی های هوشمند استفاده نمایید.

حالت دوم زمانی است که شما بیشتر از اپلیکیشن ها و امکانات دستگاه هوشمند(گوشی یا تبلت) استفاده می کنید. ضمن اینکه مکان و حالت استفاده شما بیشتر در مکان ثابت و حالت نشسته است و کمتر از مکالمه سیمکارت استفاده می کنید. در این حالت شاید گزینه بهتر خرید یک تبلت باشد که صفحه نمایش بزرگتری دارد و شما در استفاده از آن راحت تر هستید.

البته ذکر این نکته نیز مهم است که در استفاده از دستگاه های هوشمندی مانند تبلت یا تلفن هوشمند شما ممکن است به قیمت آن نیز توجه کنید که در این خصوص معمولا تبلت ها(با در نظر گرفتن امکانات و مشخصات یکسان یا مشابه) قیمت پایین تری به نسبت موبایل ها یا تلفن های هوشمند دارند. اما اگر قیمت و هزینه ای که می خواهید برای یک تبلت یا موبایل انجام دهید برایتان مهم نیست اما در عوض امکاناتی مانند قابلیت های عکس گرفتن و فیلم برداری و کیفیت تصاویر و امکانات جانبی برایتان مهم است در این حالت بی شک باید یک گوشی موبایل را انتخاب کنید. برای مثال امکاناتی که سامسونگ گلگسی اس 8 یا ال جی جی6 دارد را شاید در کمتر تبلتی بتوانید بیابید اما خوب قیمت آنها نیز به نسبت کارکرد و امکاناتشان بالاتر است.

در مجموع می توان گفت که اگر نمی خواهید از قابلیت مکالمه سیمکارت استفاده کنید یا کمتر استفاده می کنید و تنها ویژگی های نرم افزاری و قابلیت وب و سرویس های اینترنتی دستگاه هوشمند برایتان مهم است توصیه می شود که یک تبلت بخرید که هزینه بالایی ندارد. اما اگر مکالمه با دستگاه هوشمند برای شما مهم است بهتر است که یک تلفن هوشمند هر چند ارزان قیمت و با قابلیت های کمتر بخرید تا در استفاده از آن راحت باشید و معمولا از لحاظ قابلیت ها و کارکرد این تلفن های هوشمند با برخی از تبلت ها برابری می کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 383
تعداد کل آرا: 4053
تعداد کل بازدیدها: 1620557

نظرات کاربران

*