تاکسی آنلاین و اپلیکیشن کارپینو(Carpino)

تاکسی آنلاین و اپلیکیشن کارپینو(Carpino)

همانطور که بسیاری از ما می دانیم، در سالهای اخیر استفاده از اپلیکیشن های درخواست خودرو و به اصطلاح تاکسی سرویس های آنلاین بسیار رایج شده و چند شرکت از جمله اسنپ و تپسی(‏TAP30) در ایران شکل گرفته و شروع به فعالیت در چند شهر بزرگ کرده اند – برای آشنایی با این دو شرکت می توانید به مقاله های چگونه از سامانه هوشمند درخواست خودرو تپ30 (TAP30) استفاده کنیم؟ و چگونه به سادگی راننده اسنپ شویم؟ مراجعه نمایید. اما جدید ترین شرکتی که در این زمینه آغاز به فعالیت کرده است شرکت کارپینو است که اپلیکیشن درخواست خودرو کارپینو(Carpino) را نیز به منظور درخواست تاکسی بصورت آنلاین و از طریق گوشی تلفن همراه عرضه کرده است. در این نوشته سعی می شود که نحوه فعالیت اپ(App) و شرکت کارپینو توضیح داده شود و تفاوت های و مزایای کارپینو نسبت به تپسی و اسنپ گفته شود.

شرکت کارپینو در حال حاضر تنها شرکت تاکسی آنلاین و اپلیکیشن درخواست تاکسی باشد که از سازمان تاکسیرانی و شهرداری(تهران) مجوز فعالیت گرفته است.

 این شرکت و اپلیکیشن جابجایی مسافر از نوروز 96 فعالیت خود را آغاز کرده است. گفته می شود که این شرکت با تاکسیرانی قراردادی 5 ساله داشته و سرویس های خود را با استفاده از ناوگان تاکسیرانی و رانندگان شرکت تاکسی رانی ارائه می کند. همچنین این شرکت در مرحله اول فعالیت خود 8000 راننده تاکسی را به منظور ارائه سرویس تاکسی اینترنتی و استفاده از اپلیکیشن کارپینو آموزش داده است و در حال حاضر تنها در سطح شهر تهران فعالیت می کند.

نحوه کار و عملکرد اپلیکیشن کارپینو مشابه دو اپلیکیشن درخواست خودرو دیگر می باشد؛ شما با عضویت می توانید راننده ای که در نزدیکی محل شما است را انتخاب کرده، مقصد را مشخص کرده، هزینه را رویت کرده و درخواست خودرو بدهید. مدیران کارپینو معتقدند که این اپلیکیشن مزایا و برتری های زیر را نسبت به شرکت ها و اپلیکیشن های درخواست خودرو دیگر(اسنپ و تپ سی) دارد:

  • استفاده از ناوگان تاکسیرانی که به شهر آشنا هستند
  • ارائه خدمات بیمه ای مسافران
  • استفاده از سرورهای بومی و داخلی برای ذخیره داده های اپلیکیشن ها
  • امکان ثبت درخواست بدون اپلیکیشن و با استفاده از اینترنت یا از طریق سیستم تلفنی
  • پاسخگویی شبانه روزی مرکز تماس
  • مجوز تردد خودروها و ناوگان این سرویس تاکسی آنلاین در محدوده های طرح ترافیک و محدود طرح زوج و فرد
  • امکان سفارش انواع خودروها از جمله خودروهای هیبریدی، ون یا خودرو با راننده زن
  • ارائه قیمت رقابتی و قیمتی پایین تر
  • در محدوده های طرح ترافیک قیمتی کمتر از رقبا ارائه می دهد

بعلاوه استفاده از تاکسی رانان و رانندگان تاکسی یکی از مزیت های این سرویس محسوب می شود که ناراحتی پیش آمده توسط این گروه از ارائه دهندگان خدمات جابجایی مسافر را نیز برطرف کرده است. ضمن اینکه به دلیل مزیت های نسبی هرکدام از سرویس های تاکسی آنلاین و تاکسی سرویس های سنتی، رقابت سالم و برابری بین این دو گروه از ارائه دهندگان خدمات تاکسی شکل گرفته است. شرکت کارپینو قصد دارد که فعالیت خود را به شهرهای دیگر توسعه دهد و در مرحله دوم بعد از تهران می خواهد در کرج فعالیت کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 231
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 804
تعداد کل بازدیدها: 58613


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)