تاثیر فکر بر رفتار | تاثیرات تفکر بر انسان | چگونه فکر کردن بر روی ما انسان ها تاثیر می گذارد

تاثیر فکر بر رفتار | تاثیرات تفکر بر انسان | چگونه فکر کردن بر روی ما انسان ها تاثیر می گذارد

هر آنچه که در ذهن خودتان به آن فکر کنید همان خواهید شد. افکار ا در نتیجه به اعمال ما تبدیل خواهند شد س تا می توانید مثبت فکر کنید زیرا اگر افکار منفی شما را همراهی کند بر روی زندگی شما تاثیرات منفی بسیاری خواهد داشت. اما اینکه خودمان در مورد خودمان چه فکری می کنیم تا بخش زیادی مرتبط با دیگران و عوامل بیرونی بوده و طرز فکرمان در مورد خودمان تحت تاثیر سخنان دیگران است. این عوامل خارجی که از آن ها نام می بریم همان افراد دو برمان مانند خانواده و دوستان و آشنایان هستند که نا خود آگاه ر بسیاری از قسمت های زندگی ما تاثیر گذار بودند.

این طرز تفکر تنها به زندگی حقیقی ما محدود نمی شود و امروزه با افزایش روز افزون زندگی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می توان ابعاد این قضیه را بیشتر مشاهده نمود. مردم با قرار دادن عکس های خود در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به دنبال ارائه تصاور خود و جذب فالوور بیشتر و لایک هر چه بیشتر هستند. اما این لایک چیست؟ بله همانطور که درست حدس زدید همان تایید طلبی ما آدم هاست. در ذات تمامی ما انسان ها تایید طلبی وجود دارد که تنها درجه آن بالا و پایین می شود. این رفتار با عکس های ویرایش شده ای که در شبکه های اجتماعی می گذارند تا لایک های بیشتری بگیرند ثابت می شود. هر لایک یک تایید از دیگران است.
اما برای اینکه بتوانیم دکمه تایید و علاقه ما به تایید دیگران را خاموش کنیم باید نکاتی را رعایت کنیم در مقاله زیر به این موضوع می پردازیم که چگونه تحریک خودمان را در مورد نظرات مردم کمتر نموده و کاری نکنیم که حرف و تایید دیگران برایمان مهم باشد.

یکی از دلایلی که ما نیاز به تایید طلبی پیدا می کنیم این است که با بالا رفتن سنمان نسبت به خود بدبین می شویم و برای همین باید هر روز از خود در جلوی آینه تعریف کنیم و این جملات را به خودتان بگویید.
من به قدر کفایت خوب هستم
من خیلی باهوش و هوشمند هستم
من خیلی قوی و جذاب هستم
بر اساس قانون جذب با بیان این موضوعات به صورت روزانه به یک خود باوری می رسید.

تاثیر فکر بر رفتار | تاثیرات تفکر بر انسان | چگونه فکر کردن بر روی ما انسان ها تاثیر می گذارد


شما انسان هستید و ذات ما آدم ها نز همراه با نقص است. هیچ انسانی کامل نیست که ما باشیم. پس نقاط ضعف خود را پنهان نکنید و خودتان را با تمامی نقاط ضعف و قوت خود بپذیرید. اکر ما انسان های سعی می کنیم نقاط ضعمان را بپوشانیم و زمان زیادی را صرف این کار می کنیم.اما این کار همیشگی نیست و وقتی نقص های تان را بپذیرید تازه می توانید آن ها را رفع کنید.

یک کاغذ سفید بیاورید و آن را نصف کنید. بعد از اینکه این برگه را نصف کردید روی نصف آن نقص های خودتان را بنویسید و در سوی دیگر نیز مزایای شخصیتی خود را بنویسید. نمی خواهیم آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم تنها چیزی که در این موضوع مهم است که شما به صورت واقعی خود را ببینید. اگر یک طرف نوشتید رقابتی طرف دیگر بنویسید بلندهمت. نوشتن این ها باعث می شود آن ها را تجسم و عملی کنید. و با خود واقعیتان روبرو شوید. زمانی که نواقص و توانایی های خود را می نویسید می توانید بین آن ها تعادل ایجاد کنید این تعادل همان چیزی است که همه افراد به دنیبال آن هستند ما می توانید با دیدن نواقص خود آن ها را رفع نموده و یا متعادل کنید.


با خودتان حرف بزنید. حرف زدن با خودتان باعث می شود که با خودتان دوست شوید. در این گفتگو دائم با خود بگویید که می توانید و آن ها که توانسته اند مانند شما بوده اند. شما احمق نیستید تنها چیزی که این وسط شما در حال انجام آن هستید این است که خود را باور دارید و می توانید به رویاهایتان رنگ حقیقت بزنید.

 

حسادت یکی از مهمترین و مثبت ترین امیال انسانی است. حسادت همان چیزی است که تا کنون باعث یشرفت بشریت شده است. پس همانطور که می بینید حسادت نمی تواند چیز بدی باشد تا زمانی که شما دوست دارید تا مانند شخصی بشوید که به آن حسد می ورزید. اما زمانی که بدین نتیجه رسیدید که آن شخص شایستیگی داشتن موقعیت را ندارد دیگر حسادت از رنگ و لعاب مثبت خود را به منفی می دهد. به خود بگویید که حسادت منفی نمی تواند باعث پیشرفت شما شود و تا می تواند به جای پیشرفت شما را درون اعماق منفی بافی فرو خواهد برد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
تاثیر فکر بر رفتار | تاثیرات تفکر بر انسان | چگونه فکر کردن بر روی ما انسان ها تاثیر می گذارد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)