تاثیر شکر بر مو | استفاده از شکر برای داشتن مو سالم و تمیز

تاثیر شکر بر مو | استفاده از شکر برای داشتن مو سالم و تمیز
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/10

اهمیت تمیزی پوست کف سر در حالی است که اغلب افراد توجهی به این امر ندارند؛ اما شسته نشدن کف سر به هنگام استحمام از یک سو مانع رشد موها می شود و از سوی دیگر آسیب پذیری و شکنندگی آن را افزایش می دهد. بنابراین، اگر می خواهید سر موهایی کاملاً تمیز، درخشان و سالم داشته باشید، نیازی به هزینه های سرسام آور ندارید. کافی است مقدار ناچیزی شکر به شامپو اضافه کنید بدون تردید پس از گذشت مدتی از تغییر ایجاد شده متعجب خواهید شد.

شکر طعم دهنده ای محبوبی است و در بسیاری از غذاها استفاده می شود. شکر به عنوان یکی از عناصر اصلی در تهیه فرآورده های قنادی و دسرها کاربرد داشته و برای شیرین کردن ماده غذایی استفاده می‌شود، منشأ گیاهی دارد و در واقع از نیشکر و یا چغندر قند به دست می‌آید.

از زمانی که محصولات شکر گسترده شد، مصرف آن به میزان 20 درصد افزایش یافته است. در رستوران‌ها و مجالس انواع نوشیدنی‌های شیرین، بستنی، شیرینی و شکلات سرو شده که در آن‌ها استفاده چشمگیر از شکر محسوس است.

بر اساس نظریه سازمان غذا و داروی آمریکا، مصرف شکر به 6 قاشق مرباخوری در روز باید محدود شود. یعنی حدود 6 تا 10 درصد کالری به شکر و مواد حاوی آن اختصاص یابد. اگر میزان انرژی 1600 کالری است تا 6 پیمانه 5 گرمی و اگر 2200 کالری است تا 12 پیمانه 5 گرمی. (از تقسیم وزن شکر بر حسب گرم به 4 تعداد پیمانه 5 گرمی به دست می‌آید) ولی اخیراً مصرف شکر و فرآورده های آن در میان آمریکایی‌ها به حدود روزانه 20 پیمانه 5 گرمی افزایش یافته است.

اگر چه مصرف شکر بسیار زیاد است، اما شکر برای سلامتی مضر است و در مصرف ان باید دقت کرد. از این رو، بسیاری از مردم، معمولا ضرر و زیان های شکر را می دانند.

اما اکنون محققان فائده ای دیگر از شکر را کشف کرده اند که هیچ کس از آن خبر ندارد. یکی از متخصصان پوست در آمریکا فرانچسکا فوسکو توصیه کرده است که به شامپوهای خود شکر اضافه کنید. بر اساس گفته های این متخصص پوست، اضافه کردن شکر به شامپو موجب می شود که موهای شما خیلی بیشتر تمیز و سالم باشد.

بر اساس نظر فرناچسکا فوسکو، اگر یک قاشق غذاخوری شکر را به شامپو اضافه کنید، و با آن موهای خود را بشورید و پوست سر خود را به آرامی ماساژ دهید، تاثیرات زیادی بر روی سر و موی خود مشاهده خواهید کرد.

متخصص پوست فرانچسکا فوائد اضافه کردن شکر به شامپو را این گونه توضیح داده است:

شکر موادی که بر روی پوست سر چسیبده اند را از بین می برد، و در عین حال باقی مانده پوست های مرده را از روی سر پاک می کند. و موجب می شوند که مواد مورد نیاز مو به ریشه و ساقه های مو نفوذ کند. در نتیجه این کار موهایتان بهتر تمیز می شوند و رطوبت خود را حفظ می کنند.

بر اساس گفته های این متخصص پوست لازم است شکر در شامپو حل شود و از این شامپو هر چهار بار استحمام یکبار استفاده شود.

ترکیب شکر و شامپو کمی نامتعارف و عجیب به نظر می رسد، و شاید تعجب کنید، که این ترکیب مناسب برای شستن موی سر باشد. ولی خوب است بدانیم که وجود شکر در شامپو مانند یک لایه بردار قوی می کند که پوست های مرده کف سر را کاملاً از بین می برد. علاوه بر پاک سازی عمیق مو، لطافت و درخشندگی بیشتر آن دیگر مزیت استفاده از شکر برای شست و شوی است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3255
تعداد کل بازدیدها: 719597

نظرات کاربران

*