تاثیر سیگار کشیدن بر باروری مردان

تاثیر سیگار کشیدن بر باروری مردان

سیگار کشیدن در مردان موجب ناباروری در آنها می شود و مردان سیگاری دارای آسیب DNA بیشتری هستند.

سیگار برگ بریده یا خردکردهٔ توتون که معمولاً در کاغذ نازک پیچیده شده است که برای «کشیدن دود» آن بکار می رود. به تنها یک نخ سیگار به انگلیسی سیگارت می گویند.و در اصطلاح آنها به آنچه ما سیگار برگ می گوییم، سیگار اطلاق می شود

طرز استفادهٔ آن این طور است که یک طرف آن را آتش می زنند، و از طرف دیگر (که معمولاً فیلتر یا مُشتوک دارد) دود را به درون ریه ها می کشند (پُک زدن). نیکوتین موجود در دود تنباکو سبب مسمومیت خفیف و بروز حالت سرخوشی کوتاه مدت می شود. سیگار را با پیچیدن تنباکو در کاغذ سیگار که کاغذ نازکی است درست می کنند، و یا، در بیشتر موارد، سیگارهای آماده دارای نام تجاری ساخت کارخانه های تولید سیگارت را خریداری می کنند.

مردانی که سیگار می کشند بیشتر در معرض ناباروری قرار میگیرند بهتر است با عوارض این ماده مخدر بر نیروی باروری مردان آشنا شوید و اگر خواهان یک باروری سالم و بی دغدغه هستید سیگار را ترک کنید در ادامه توضیحات مهمی در این باره آورده ایم .

 

تاثیر سیگار بر باور مردان

تحقیقات اخیر نشان می دهد اسپرم مردانی که سیگار مصرف می کنند، دارای آسیب DNA بیشتری نسبت به کسانی است که سیگار مصرف نمی کنند.

محققین در نمونه های اسپرم افراد داوطلب، 422 پروتئین را ارزیابی کردند. نتایج، فقدان یک پروتئین در این نمونه ها را نشان می داد. در افراد سیگاری 27 پروتئین کمتر از حد معمول و شش پروتئین نیز بیشتر از حد معمول حضور داشتند. تجزیه و تحلیل این پروتئین ها نشان می دهد که مصرف سیگار پاسخ های التهابی را در دستگاه تناسلی مردان به راه می اندازد. 20 مرد سیگاری و 20 مرد غیر سیگاری در این مطالعه شرکت کرده بودند.

تاثیر سیگار بر باور مردان
هر روز شاهد این هستیم که تحقیقات بیشتری اثرات زیان بار سیگار را روی باروری مردان نشان می دهد. نتایج این مطالعه تغییرات مهم مایع منی را نشان می دهد. مایع منی افرادی که سیگار مصرف می کنند ماهیتی ملتهب داشت و با کاهش ظرفیت اسپرم برای دستیابی به باروری و وقوع یک بارداری سالم همراه بود. همچنین قطعه قطعه شدن DNA اسپرم نیز در این افراد افزایش یافته بود. مطالعات دیگر این اتفاق را به صورت بالقوه یک اثر پروموتاژن می دانند و گفته می شود که اسپرم هایی که DNA تغییر کرده دارند منجر به بروز مشکلاتی در سلامتی افراد نسل بعد می شوند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 690
تعداد کل آرا: 4582
تعداد کل بازدیدها: 915045


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)