تاثیر ساختار بدنی زنان بر روی سلامتی آنها

تاثیر ساختار بدنی زنان بر روی سلامتی آنها
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

اندام و ساختار بدنی زنان به فرم ها و شکل های مختلفی می باشد. برخی از زنان دارای اندامی گلابی شکل و برخی دیگر اندامی شبیه به سیب دارند و برخی دیگر نیز اندام های متفاوتی را دارند، اگر چه اندام زنان و ساختار آن اثر زیادی در زیبایی آنها دارد، با این حال، تحقیقات علمی نشان می دهد که، ساختار اندام زنان بر روی سلامتی آنها نیز اثر می گذارد.

در مورد ساختار بدن زنان چندین تیپ و فرم مختلف وجود دارد، در بین آنها بیشترین نوعی از ساختار بدن زنان که معمول و شایع می باشد ساختار بدنی شبیه ساختار "سیب" و یا "گلابی" می باشد.

زنانی که دارای ساختار بدنی شبیه سیب می باشند، ران و شانه های پهنی دارند. در این زنان کمر هم پهن و صاف است. در زمانی که این زنان چاق می شوند، اساسا ناحیه شکم است که چربی می گیرد. به همین دلیل بالا تنه بدن نسبت به پایین تنه، خیلی بزرگ و سنگین به نظر می رسد.

اما در زنانی که، دارای ساختار بدنی شبیه گلابی می باشند، ران ها پهن است، شانه ها و سینه کوچک و باریک می باشد. کمر هم باریک است. در این زنان پایین تنه در مقایسه با بالا تنه، سنگین و بزرگ به نظر می رسد.

علت اینکه، چربی در ناحیه شکم زنان دارای ساختار بدنی شبیه سیب حمع می شود، دلیل منفی دارد، چربی هایی که در ناحیه شکم انباشته شده اند، (بافت های چربی) اندام های داخلی بدن را تحت فشار قرار می دهند و سبب ایجاد اختلال در فعالیت آنها می شوند. علاوه بر این، این چربی ها خیلی زودتر وارد خون و همچنین به اندام هایی مانند کبد و یا قلب وارد می شوند.

بر اساس گزارشی که نشریه (Komsomolskaya Pravda) انتشار یافته است، تحقیقات دانشمندان آلمانی نشان داده است، در زنانی که دارای ساختار بدنی شبیه سیب هستند، بیماری هایی مانند انفارکت، دیابت بیشتر مشاهده می شود و این زنان بیشتر در معرض ابتلا به این گونه بیماری ها می باشند.

بر عکس در زنانی که دارای ساختار بدنی شبیه گلابی هستند، ریسک ابتلا به این بیماری ها بسیار کم می باشد. چرا که چربی های انباشته شده نه در ناحیه شکم، بلکه در ناحیه ران پاها می باشد، که زیاد خطرناک و زیان آور نمی باشد.

در نتیجه، اگر ساختار بدنی شما شبیه سیب است، باید به سلامتی خود توجه زیادی داشته باشید و از داشتن اضافه وزن پرهیز کنید. چرا که طبق آن در مقاله گفته شد، چاقی در زنان دارای ساختار بدنی شبیه سیب بیشتر در ناحیه شکم جمع می شود و این سبب تحت فشار قرار گرفتن اندام های داخلی می باشد، در حالی که در زنان دارای ساختار بدنی شبیه گلابی چربی در ران پاها جمع می شود و به نسبت زیان کمتری دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299052

نظرات کاربران

*