تاثیر رنگ های مختلف لباس در روابط اجتماعی

تاثیر رنگ های مختلف لباس در روابط اجتماعی

باید بدانید که تقریبا همه ی مردم در اولین برخورد و پیش از آشنایی بیشتر، به نوع لباس پوشیدن شما و رنگی که انتخاب کرده اید، توجه می کنند. بنابراین رنگ لباس می تواند تاثیر بسزایی بر روحیه و انرژی شما و همچنین روابط اجتماعی شما بگذارد. در این مطلب سعی داریم به تاثیر رنگ لباس در ارتباطات انسانی بپردازیم.

رنگ ها چگونه در ارتباط با دیگران تاثیر می گذارند؟

رنگ مشکی در بروز و تشدید حالت افسردگی و غم تاثیر بسیار زیادی دارد. این در حالی است که استفاده از رنگ های روشن باعث افزایش روحیه و شادابی می شوند به خصوص در روز های اندوهگین زمستان. پوشیدن لباس هایی با رنگ اسپرت و نمایشی به کمی اعتماد به نفس نیاز دارد. جون روچ یکی از طراحان مد معتقد است اگر نمی خواهید توجه مردم را به خود جلب کنید بهتر است از این لباس های نمایشی استفاده نکنید زیرا نمی توانید در آن ها خود را پنهان کنید. اما از سوی دیگر واترز یکی دیگر از طراحان مد معتقد است اگر می خواهید جدی گرفته شوید، بهتر است به جای رنگ های تند و فسفری از رنگ های مات استفاده کنید.

تاثیر رنگ های مختلف لباس در روابط اجتماعی

تاثیر رنگ لباس بر شخصیت و رحیه بسیار جالب است. به نظر روچ رنگ سبز نماد رشد و شکوفایی است و از آنجایی که پرانرژی ترین رنگ محسوب می شود، پوشیدن آن احساسی از تندرستی و خوشبختی در فرد ایجاد می کند. رنگ نارنجی نیز از انرژی زیادی برخوردار است و گرما، آتش و حاصلخیزی را القا می کند. این در حالی است که رنگ زرد یکی دیگر از رنگ هایی است که نماد جوانی و تحرک است.

اما رنگ قرمز، مفهومی از شجاعت، علاقه و اشتیاق را القا می کند. در این میان طیف های رنگ آبی هر کدام معنی خاصی دارند. آبی روشن نشانه ی آب، آسمان و بهشت است. آّبی متوسط نشانه ی دوستی و صمیمیت خالصانه است. رنگ ارغوانی که یک رنگ سلطنتی است، نشانه ی قدرت، فراوانی است. رنگ بنفش نماد هیجانات و عواطف است. و طبق نظر روچ بهتر است در اطراف بیمار به کار برده نشود، زیرا با تخلیه ی هیجانی او، باعث ضعیف شدن او می شود.

رنگ ها همچون خون در رگ های دنیای مد و لباس، جاری هستند. بنابراین در انتخاب رنگ لباس هایتان دقت کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)