تاثیر تنهایی بر سلامتی انسان | ارتباط تنهایی با بیماری

تاثیر تنهایی بر سلامتی انسان | ارتباط تنهایی با بیماری
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/16

امروزه در دنیای معاصر به علل مختلف بسیاری از مردم به ویژه زنان و مردان جوان به تنهایی زندگی می کنند. زندگی به تنهایی طبق تحقیقات دانشمندان دارای عوارض و خطرات زیادی می باشد و افرادی که تنها زندگی می کنند در مقایسه با افراد دیگر بیشتر بیمار می شوند.

در سرتاسر دنیا هر روز تعداد افرادی که تنها زندگی می کنند، بیشتر می شود. افرادی که خود را تنها احساس می کنند، به بیماری های مختلف دچار می شوند و نیز ریسک ابتلا به انواع بیماری در آنها در مقایسه با سایر انسان ها بیشتر می باشد. انزوای اجتماعی خطر ابتلا به بیماری قلبی و مغزی را حدود 30 درصد افزایش می دهد و به همان اندازه در سلامتي قلب و خطر ابتلا به اضطراب و استرس موثر است.

به گزارش رسانه ها در این باره، دانشمندان آمریکایی تحقیقاتی زیادی را انجام داده اند. بر اساس گفته های دانشمندان آمریکایی، ابتلا به انواع بیماری و اختلالات در بین زنان تنها بیشتر از مردان تنها می باشد. در مردان افرادی که به تنهایی غذا می خورند، ریسک ابتلا به چاقی، بیماری سیستم قلبی – عروقی، فشار خون و بیماری قندی بیشتر می باشد.

در موقع تحقیقات مسئله و موضوعی که دقت نظر دانشمندان را به خود را جلب کرده است و موجب شگفتی آنها شده است، این بوده که، انسان هایی که خود را تنها و بی ارزش حس می کنند، به جای این که تغذیه مناسب داشته باشند، تمایل به استفاده از غذاهایی دارند که برای ارگانیسم آنها خطرناک می باشد.

 متخصصان اعلام کرده اند که سبک زندگی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. این گونه که، افرادی که از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند، سیگار می کشند و زندگی بی تحرکی دارند، به سلامتی خود آسیب می زنند و این کارهای تاثیرات منفی بر ارگانیسم بدن انسان دارد. همچنین استرس، تنهایی، بی حالی و تغذیه نامناسب هم تاثیرات منفی بر روی سلامتی انسان دارد. همچنین بر اساس تحقیقاتی که در گذشته انجام شده است، اثبات شده که تنهایی با مرگ زودرس، ضعف سیستم ایمنی بدن، افزایش فشار خون ارتباط دارد و نیز سبب افزایش ریسک ابتلا به حمله قلبی و یا سکته مغزی می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*