تاثیر استفاده از گوشی های هوشمند بر بینایی کودکان

تاثیر استفاده از گوشی های هوشمند بر بینایی کودکان

امروزه گوشی های هوشمند(Smartphons) در دست همه است، از افراد بزرگ سال تا کودکان از این گوشی ها استفاده می کنند و حتی برخی از مردم در طول شبانه روز ساعت های زیادی را صرف بازی و استفاده از سرگرمی های این گوشی را می کنند، در حالی که تحقیقات نشان می دهد که استفاده از گوشی های هوشمند بر روی بینایی کودکان تاثیر می گذارد.

با پیشرفت دنیا و تکنولوژی های مختلف، نسل تلفن های موبایلی هم روز به روز تغییر کرد، در گذشته انواع گوشی های معمولی در دست مردم بود و امروز همه از گوشی ها و تبلت های گوشمند استفاده می کنند، که با لمس انگشت کار می کنند. این گوشی ها علاوه بر این که سبب راحتی و رفاه مردم شده و جذابیت های زیادی دارد، که توجه مردم را به خود جلب نموده است. با این حال این گوشی ها مضرات زیاد دارند، که از جمله آنها می توان به آلودگی میکروبی، گردن درد، خماری، بی خوابی، کاهش شنوایی، سندرم ویبره خیالی، درد مچ دست و خطر امواج رادیویی اشاره کرد.

از این خطرات و مضرات گوشی های هوشمند احتمال خبر دارید و آنها را در مقالات مختلف خوانده و یا خود آنها را احساس کرده اید، ولی اخیرا محققان و دانشمندان کره جنوبی در تحقیقی دریافتن که گوشی های هوشمند با انحراف بینایی در کودکان ارتباط دارد. بر اساس تحقیقاتی، محققان و متخصصان کره جنوبی اعلام کرده اند که، تبلت ها و گوشی های هوشمند، در کودکان و نوجوانان سبب ایجاد مشکلات جدید چشمی می شود.

سال های قبل و مدت ها پیش دانشمندان اروپایی اعلام کرده بودند که، انحراف بینایی در در بین کودکان کشورها اروپایی افزایش یافته است. در حالی که کودکان آسیایی در موارد نادر با این مشکل مواجه می شدند. لاکن در سال های اخیر پزشکان کره حنوبی در بین کودکان شیوع و گسترش انحراف بینایی را مشاهده کرده اند که به سرعت در حال افزایش می باشد. از این رو، در صدد یافتن علل شیوع انحراف بینایی در بین کودکان شده اند، بر این اساس متخصصان با معاینه کودکان 7 الی 16 سال که دارای انحراف چشم بودن به این نتیجه رسیده اند که، اکثریت این کودکان در طول روز بدون وقفه ساعت ها به بازی های گوشی های هوشمند می پردازند.

پزشکان استفاده از گوشی های هوشمند و گجت ها را در کودکان ممنوع اعلام کرده اند. بعد از مدتی از 19 کودک 9 کودک از انحراف چشم رنج می برند، درمان شدند. از این رو، نتیجه تحقیقات اثبات کرد که استفاده طولانی مدت از گجت ها و گوشی های هوشمند با به وجود آمدن انحراف چشم در کودکان ارتباط مستقیم دارد.

پزشکان هشدار داده اند که، کودک در طول روز نباید بیش از سی دقیقه از گجت ها و گوشی های هوشمند استفاده کنند. چرا که در صورت استفاده بیشتر به مشکلات چشمی جدی مبتلا خواهند شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
تاثیر استفاده از گوشی های هوشمند بر بینایی کودکان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)