تاثیرات هورمونی بر رفتار و خصوصیات زنان | تغییر هورمون و تغییر رفتارهای زنانه

تاثیرات هورمونی بر رفتار و خصوصیات زنان | تغییر هورمون و تغییر رفتارهای زنانه

سیاری از مردان معتقدند که زنان را نمی تواند درک کرد و چرا که آنها دارای ثبات رفتاری نمی باشند. اما باید بدانیم که رفتار و روحیه و حال زنان متاثر از تغییرات هورمونی در بدن آنها می باشد و لذا با تغییراتی که در هورمون های ارگانیسم بدن زنان روی می دهد، روحیه و حال زنان هم تغییر می کند.

روحیه و احوالات زنان به هورمون ها بستگی دارد. اکثریت مردان اعتراف می کنند که، زنان را درک نمی کنند. آنها حتی مانند منطق زنان را درک نمی کنند. منطق زنانه به معنی افکار و اقدامات غیر منطقی زنانه (به معنی مردانه) است. مثلاً اگر زنان در شرایط طبیعی به راحتی با شوخی کردن کنار می آیند، بعد از چند روز همین شوخی می تواند، سبب ناراحتی و گریه آنها شود.

به نظر مردان اینطور زنان را نمی توان درک کرد! اما باید گفت که این خانم ها قابل درک هستند، برای این کار لازم است مردان در طول یک ماه بدانند که در ارگانیسم بدن زنان چه تغییرات هورمونی به وجود می آید. فیزیولوژی انسان را ارگانیسم تشکیل می دهد. لذا بر روی روحیه و حال انسان، تغییراتی که در ارگانیسم به وجود می آید، تاثیر زیادی می گذارد. یکی از تاثیرات اساسی در ارگانیسم بدن زنان مربوط به هورمون های جنسی می باشد. در مردان تنها یک نوع هورمون جنسی وجود دارد و آن تستوسترون (Testosterone) می باشد. تنها این هورمون در مردان سبب ایجاد خصوصیات و ویژگی های مردانه می شود و بر روی ظاهر خارجی مردان، رفتار و کردار و غیره مردان تاثیر دارد.

اما هورمون هایی که به زنان، ویژگی ها و خصوصیات زنانه می دهد، تنها یکی نمی باشند، بلکه دو هورمون هستند. که عبارتند از هورمون استروژن (Estrogen) و پروستروژن (Progesterone) می باشد. این هورمون ها در اگانیسم بدن زنان و از جمله در روحیه و احوال آنها تاثیرات مختلفی دارد. در طول یک ماه میزان این هورمون به صورت تدریجی افزایش و یا کاهش می یابد و تنها به دلیل همین تغییرات هورمونی، زنان در چنین شرایطی بی منطق به نظر می رسند.

بعد از تمام شدن قاعدگی، در ارگانسم بدن زنان میزان هورمون استروژن به صورت مداوم افزایش می یابد و این هورمون در ارگانیسم بدن زنان شروع به فرمانروایی می کند. این روند تا زمان تخمک گذاری ادامه می یابد. هورمون استروژن بر روی بسیاری از پروسه ها و تغییراتی که در بدن زنان وجود دارد، تاثیر می گذارد. میزان استروژن در ارگانیسم بدن زنان به زیبایی و جوانی زنان منجر می شود، به همین دلیل هر چقدر میزان این هورمون در بدن زنان افزایش یابد، جذاب تر و جوان تر به نظر می رسند. در این موقع زنان خودشان را بسیار سرحال و فعال احساس می کنند و شاد می باشند. می خواهید چیزی را درست کند، چیزی را تغییر دهد، به جایی برود و یا می خواهند ورزش کنند. علاوه بر این، در نتیجه این هورمون، میزان لیبیدو در ارگانیسم زنان افزایش می یابد و زنان به داشتن رابطه جنسی بیشتر تمایل نشان می دهند. این روند، این گونه خلق شده و در این موقع اگر زن رابطه جنسی داشته باشد، امکان حاملگی وجود دارد.

بعد از تخمک گذاری، هورمون دیگر یعنی هورمون پروژسترون (Progesterone) شروع به فعالیت می کند. هورمون پروژسترون بلافاصله بعد از تخمک گذاری شروع به افزایش می یابد    و این روند تا زمان قاعدگی ادامه می یابد. این هورمون هم سبب ایجاد تغییرات جدی در ارگانیسم بدن زنان می شود. در روحیه و حال عمومی زنان تغییرات جدی روی می دهد، زنان خیلی آرام و مطیع می شوند. دوست دارند به همسرشان بیشتر توجه کنند و در ارتباط با آنها خیلی مهربان و دلسوز می شوند. دوست دارند در خانه زمان بگذارنند در این موقع زنان برای کارهای خانه وقت زیادی صرف می کنند و برای خانواده غذاهای خوشمزه و یا شیرنجات درست می کنند تا آنها خوشحال نمایند.

قبل از قاعدگی میزان هورمون ها کاهش می یابد و بسیاری از زنان (نه همه زنان!) در نتیجه این تغییرات علائمی مانند افسردگی، گریه کردن، قهر کردن، عصبی بودن از خود بروز می دهند. در این شرایط زنان مقصر نیستند و در طول این روزها، لازم است مردان تلاش کنند که زنان را درک کنند. با زنان باید خیلی آرام برخورد کنند. بعد از شروع شدن قاعدگی به صورت تدریجی حال زنان بهبود خواهد یافت و به صورت نرمال در می آید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 990
تعداد کل نظرات : 35
تعداد کل آرا: 2359
تعداد کل بازدیدها: 128695
تاثیرات هورمونی بر رفتار و خصوصیات زنان | تغییر هورمون و تغییر رفتارهای زنانه
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)