تاثیرات منفی طوفان بر روی سلامتی

تاثیرات منفی طوفان بر روی سلامتی

همه از تاثیرات هوا بر روی سلامتی خبر دارند، به ویژه امروزه که هوای بسیاری از شهرها آلوده می باشد، تاثیرات منفی آن را خیلی ها می دانند، با این حال، تنها هوای آلوده نیست که برای سلامتی مضر است، بلکه هوای طوفانی هم می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد. لذا در ایم مقاله تاثیرات منفی هوای طوفانی بر روی سلامتی را تقدیم شما می کنیم.

هنوز هم تحقیقات علمی که توسط بقراط (Hippocrates) و یا پاراسلسوس (Paracelsus) انجام شده اند معتبر می باشند که گفته می شود، هوا بر روی سلامتی انسان تاثیرات جدی دارد. دانش پزشکی معاصر تاثیرات زیاد هوا بر روی سلامتی انسان را تایید می کند. باران، طوفان، دمای هوا، فشار شدید تغییر هوا در بیشتر موارد بر روی سلامتی انسان تاثیر می گذارد. امروزه ممکن است برخی از مردم فکر کنند که تنها هوای آلوده است که برای سلامتی مضر می باشد، در حالی که تحقیقات اثبات کرده است که هوای طوفانی (Weather the Storm) هم می تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد. تحقیقات علمی معاصر تاثیرات منفی طوفان بر روی سلامتی انسان را آشکار کرده اند که برخی از این تاثیرات منفی عبارتند از:

1- بر اساس نظریات دانشمندان، طوفان شدید بر روی سیستم عصبی انسان و روان انسان تاثیرات جدی دارد. هوای طوفانی سبب تشدید اختلالات و بیماری های مختلف در انسان می شود. به گونه ای که طوفان شدید سبب ایجاد سر درد، سرگیجه، میگرن، افسردگی شدید در انسان می شود و نیز هوای طوفانی سبب تشدید بیماری های روحی می گردد و آمارها ثابت کرده اند که در هوای طوفانی تعداد خودکشی ها افزایش می یابد.

2- هوای طوفانی بر روی خواب انسان هم تاثیر می گذارد. در زمان شب انسان از بی خوابی اذیت می شود. در وسط روز هم خوابش می برد و یا در روز بی حال می گردد. در کل می توان گفت که هوای طوفانی سبب اختلال در خواب می گردد.

3- طوفان شدید سبب ایجاد اختلال در فعالیت نرمال سیستم قلبی – عروقی بدن می شود. در نتیجه در افرادی که مشکلات و بیماری های جدی سیستم قلبی – عروقی وجود دارد، هوای طوفانی سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری انفارکت و ایست قلبی می شود. با این حال، می توان گفت که، حتی انسان های سالم هم در هوای طوفانی دچار ناراحتی قلبی می شوند، که یکی از علائم آن افزایش ضربان قلب می باشد.

4- طوفان همچنین بر روی سیستم روده و معده هم تاثیر می گذارد. نفخ شکم، دل پیچه از علائم آن می باشند.

5- هوای طوفانی احتمال دارد، سبب تشدید بیماری سیستم تنفسی در افراد مبتلا به این بیماری شود. در نتیجه تحقیقات دانشمندان ژاپنی مشخص شده است که، طوفانی شدید ریسک ابتلا به بیماری آسم را افزایش می دهد.

6- مفاصل هم در هوای طوفانی واکنش نشان می دهند. در مفاصل درد می تواند به وجود آید.

7- طوفان شدید، بر روی حال و روحیه انسان هم تاثیر منفی می گذارد. انسان خیلی عصبی و عجول می شود و حالش زود به زود تغییر می کند به عبارت دیگر فرد تعادل روحی و شخصیتی ندارد.

اگر کار لازم و ضروری ندارید، بهتر است در زمانی که هوا طوفانی می باشد در خانه بمانید و از منزل خارج نشوید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
تاثیرات منفی طوفان بر روی سلامتی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)