تاثیرات مرفین بر احوال انسان | مرفین موجود در بدن انسان و ارتباط حال انسان با آن

تاثیرات مرفین بر احوال انسان | مرفین موجود در بدن انسان و ارتباط حال انسان با آن

اسم مرفین را حتماً بسیار شنیده اید و می دانید که یکی از اصلی ترین مواد موجود در تریاک می باشد که به شدت اعتیاد آور است، ولی امروزه در برخی کشورها به عنوان مسکن قوی از آن استفاده می شود، افزون بر این بهتر است بدانیم که در بدن انسان به طور طبیعی مرفین وجود دارد، که دانشمندان آن را مرفین داخلی می گویند و می تواند در شرایط و حالات مختلف ترشح پیدا کند و با احوال انسان ارتباط دارد.

در سال های دهه 70 قرن گذشته میلادی، دانشمندان اروپایی، در حین تحقیق در مورد تزریق آمپول، کشف کردند که، با تزریق آمپول در ارگانیسم بدن تاثیراتی مانند تاثیرات مرفین به وجود می آید که عملکرد و تاثیراتی مانند تاثیرات مسکن دارد.

دانشمندان این حالت را در ارگانیسم بدن انسان، مرفین (Morphine) یا مرفین داخلی نامیده اند. می دانیم که روحیه و حال انسان به هورمون اندروفین (Endorphins)، که به هورمون خوشبختی معروف است، ارتباط دارد. این هورمون همچنین سبب کاهش درد می شود، خواب را تنظیم می کند، استرس را کاهش می دهد، برای مقابله با افسردگی به انسان کمک می کند، فشار خون را نرمال می کند، به بهبود و تقویت سیسم ایمنی و دستگار گوارش می پردازد. برای بهبود بیماری ها و زخم ها مفید و موثر است و ... به طور خلاصه، زندگی انسان را سالم و خوشبخت می کند. به همین دلیل بالا بودن میزان اندروفین در ارگانیسم بدن انسان به صورت دائمی و همیشگی ضروری می باشد.

داشمندان هورمون اندروفین مصنوعی هم تولید کرده اند. اما مشخص شده است که، این هورمون ها اعتیاد آور هستند و دارای عوارض جانبی زیادی می باشند. در نتیجه استفاده از هورمون اندروفین مصنوعی به صورت گسترده ناممکن شده است.

تاثیرات مرفین بر احوال انسان | مرفین موجود در بدن انسان و ارتباط حال انسان با آن

برای اینکه میزان ترشح هورمون اندروفین را افزایش دهید، می توان اصول و روش های طبیعی زیر را انجام داد. این روش ها عبارتند از:

1- ورزش کردن میزان اندروفین را به صورت زیاد بالا می برد. افرادی که نیم ساعت با ورزش مشغول می شوند، در بدن این افراد میزان اندروفین به مقدار 5 الی 7 بار بیشتر می شود.

2- یکی دیگر از کارهایی که میزان اندروفین بدن را افزایش می دهد، رابطه جنسی می باشد. بعد از رابطه جنسی میزان این ماده در ارگانیسم بدن به مقدار زیاد افزایش پیدا می کند.

3- ماساژ هم یکی دیگر از کارهایی می باشد که، سبب افزایش مقدار اندروفین در ارگانیسم بدن می شود.

4- تزریق آمپول هم سبب افزایش میزان اندروفین در بدن می شود.

5- گوش دادن به موسیقی مورد علاقه و تماشای فیلم های کمدی هم سبب افزایش ترشح هورمون خوشبختی می شود.

6- خوردن غذاهای خوشمزه هم در ارگانیسم بدن، میزان ترشح هورمون اندروفین را افزایش می دهد. اما در این موراد خطر مشخصی وجود دارد، که آن هم احتمال افزایش وزن بدن می باشد.

6- استفاده از ویتامین های گروه B، ویتامین های گروه C و همچنین مصرف آهن و روی هم میزان ترشح هورمون اندروفین را افزایش می دهد. به همین دلیل کمبود این ویتامین ها و مواد معدنی در ارگانیسم بدن انسان تاثیرات منفی به دنبال دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 882
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1919
تعداد کل بازدیدها: 89339


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)