تاثیرات سحر و جادو | حقایقی در مورد سحر و جادو بخش دوم

تاثیرات سحر و جادو | حقایقی در مورد سحر و جادو بخش دوم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/09/28

در بخش اول مقاله به بررسی تاثیرات سحر جادو بر روی زندگی انسان و گستردگی آن در بین مردم بر اساس گفته های فالگیرها و جادوگران پرداختم، در این بخش از مقاله به بررسی تاثیر سحر و جادو بر روی دیدگاه و افکار مردم و اینکه بسیاری از مردم بدبختی ها و بدبیاری های خود را ناشی از سحر و جادو می دانند و یا برای حل مشکلات خود به سحر و جادو متوسل می شوند، می پردازیم.

 

- من را جادو کرده اند، شوهر نمی تونم بکنم.

بر اساس گفته های روانشناسان، در 80 تا 90 درصد موارد، جادو و طلسم در افرادی که به آن بارو دارند، دارای بعد روانی می باشد و بیشتر در افرادی که دچار افسردگی مزمن و یا بیماری روان‌نژندی یا نِوْرُز (Neurosis) مشاهده می شود. در شرایطی که فرد به بیماری روان‌نژندی شدید دچار باشد، هر چیزی را به جادو و طلسم مرتبط می کند، چنین افرادی که افکار و روان خود تنگ نظر می باشند. مثلاً من را جادو کرده اند، که شوهر پیدا نمی کنم. من را جادو کرده اند، که در خانه با شوهرم مشکل پیدا می کنم. در اصل، فردی که این حرف را می گوید، اگر توجه داشته باشد، خواهد دید که در آن جادو هیچ تاثیری ندارد. تنها او دارد، در زندگی خود را فریب می دهد. افرادی که دارای دیدگاه عمیقی هستند، اگر صد تا هم جادوگر را استخدام کنید، آنها برای این فرد هیچ کاری نمی توانند، بکنند. این را همه انسان ها باید بدانند.

- دانش و علم معاصر همه نوع سحر و جادو را رد می کند

به گفته متخصصان، افرادی که به جادو اعتقاد دارند، آن را به وسیله های مختلف انجام می دهند، مثلاً حرف های سحر آمیز، نوشته و یا از حرکات غیر عادی استفاده می کنند. کشیدن سمبل، استفاده از اتاق هایی که سحر و جادو را القا می کند و همچنین استفاده از خون و روغن حیوان و غیره طلسم را انجام می دهد. معمولاً جادو با دو هدف انجام می شود، یکی برای بهبود کارها و و با هدف ایجاد آشتی و صلح. برای نمونه اگر در خانه بین عروس و مادر شوهر و یا بین زن و شوهر مشکلی وجود دارد، فکر می کند، که به کمک جادو این مشکل را می توانند، بر طرف کند. دوم برای مجازات کردن کسی و با بد بخت کردن فردی صورت می گیرد.

تاثیرات سحر و جادو | حقایقی در مورد سحر و جادو بخش دوم

انسان به جادو از قدیم مشغول بوده است، حتی در دوره میانه افراد روحانی و جادوگر یکی بودند و مانند پزشکان امروزی در بین مردم شناخته می شدند. در حال حاضر هم برخی از مردم، می گویند که فلانی جادو شده و یا احضار روح دارد، اما علم معاصر هر نوع سحر و جادویی را رد می کند.

- افرادی که اراده ضعیف دارند، بیشتر به سحر و جادو باور می کنند:

به گفته روانشناسان از دیدگاه روانشناسی افراد که ضعیف و بی اراده هستند، به جادو بیشتر بارو دارند. وقتی برایشان اتفاقی می افتد، یا با بدبختی رو به رو می شوند، در خانواده درگیری پیدا می کنند، فکر می کنند که جادو به آن ها کمک می کند و یا این طور می پندارند که جادو شده اند و باید پیش فالگیر رفته و از جادو نجات پیدا کنند. در اینجا اراده ضعف است و این افکار افراد دارای اراده ضعیف می باشد.

همچنین رفتن نزد جادوگر در این افراد اعتماد به نفس ایجاد می کند، این گونه افراد دچار فوبیای اجتماعی هستند و در زندگی خود را نمی توانند، اثبات نمایند. در سفری که می روند، در کار و یا در عرصه هر کاری که انجام می دهند، عدم موفقیت خود را به سحر و جادو، فال و غیره مرتبط می دانند. در بین بیماران افرادی هستند که می گویند، راه من را بسته اند، هر کاری می کنم، موفق نمی شوم، جواب منفی می گیرم، حتی خیر و برکت از زندگی ام رفته است. در حالی که باید متوجه باشند، که در سحر و جادو هیچ اثری وجود ندارد و غیر واقعی می باشد.

تاثیرات سحر و جادو | حقایقی در مورد سحر و جادو بخش دوم

- آیا بدون کمک های پزشکی می تواند، زندگی انسان را تغییر داد

معمولا گاهی می شنویم، افرادی توسط خاک قبرستان، خون حیوان و یا روغن حیوان جادو می شوند. طبیعی است که این مساله از دیدگاه علم پزشکی مضر و نادرست است. چرا که با پوسیده شدن جسد انسان در خاک، در آنجا انواع میکروب ها به وجود می آید و همین خاک میکروبی را خوراند به کسی و یا به همراه چیز دیگری خوردن سبب ایجاد بیماری و مسمومیت در انسان می شود. این حقیقت است که پوسیدن جسد در خالک سبب ایجاد سمومی در خاک می شود و فردی که با این خاک در ارتباط می باشد، بیمار شوند و اگر کمک های پزشکی نباشد، احتمال دارد جان خود را از دست بدهد.

- نظر دین چیست؟

به گفته کارشناسان دینی جادوگری در دین اسلام عملی بسیار زشت و ناپسند شمرده می شود. خداوند در سوره بقره می فرماید: هر کس با این کار مشغول شود، در آخرت سهمی ندارد. به طور کلی افراد که به جادوگری مشغول هستند، خداوند را انکار می کنند و افرادی هستند که ظاهراً خود را مسلمان نشان می دهند.

بعضی های به فریب کاری می پردازند، می بینی در دست قرآن دارد و می گوید حج رفته ام، برخی هم می گویند، عالم هستند. که همه این فریب هایی است، که شیطان به آن ها نشان می دهد تا مردم را فریب دهند. هم اعتقاد مردم به خدا را از بین ببرند و هم دل های را به سحر و جادو که عملی شیطانی است، مرتبط کنند و به این وسیله سرمایه انسان را تصاحب کنند.

برای مطالعه بخش اول مقاله

تاثیرات سحر و جادو | حقایقی در مورد سحر و جادو بخش اول

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299005

نظرات کاربران

*