تاثیرات بر مغز انسان | تاثیر بو بر افزایش هوش انسان

تاثیرات بر مغز انسان | تاثیر بو بر افزایش هوش انسان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/12

همه می دانیم که بو بر روی انسان تاثیر می گذارد، برخی از بوها شادی آور، برخی دیگر نفرت انگیز و غیره می باشند، شاید تعجب کنید اگر بدانید که بو بر روی میزان هوش هم تاثیر می گذارد و سبب باهوش تر شدن انسان می شود، به ویژه بوی قهوه سبب می شود که انسان باهوش تر شود. لذا در این مقاله به بررسی تاثیرات بو بر روی انسان و تاثیر بوی قهوه بر میزان هوش می پردازیم.

حس بویایی، حسی است که نزدیک ترین ارتباط را با حافظه دارد.، بوها به طور ناخودآگاه بر ما تأثیر گذاشته، در ما ایجاد احساسات می‌کنند و احساسات ما بر شیوه ای که با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیم، تأثیر می‌گذارند. مثلا برخی عطرهای منتشر شده از اسطوخودوس هورمون های شادی بخش در انسان ترشح می کند برخی عطرهای رز باعث کاهش فشارخون و اکالیپتوس باعث بهبود هشیاری می شود.

بوها مى توانند بر روند ساخته شدن هورمون ها، گرایش هاى شخصى، حرارت بدن، سطح هورمون ها، ساخته شدن انسولین، سوخت و ساز بدن، سطح هورمون استرس، هورمون هاى جنسى، سیستم دفاعى بدن، افکار و واکنش هاى آگاهانه اثر بگذارند. بوییدن گل ها به ویژه گل رز جهت تقویت حافظه بسیار موثر است. محققان دریافته اند با بوییدن گل رز، قسمتی از مغز که متعلق به یادگیری است، تقویت می شود

تاثیرات بر مغز انسان | تاثیر بو بر افزایش هوش انسان

آیا می دانید، برخی از بوها می توانند، انسان را باهوش کنند. بوها بر روی مغز انسان تاثیرات زیادی دارند. برخی آرام بخش هستند و برخی دیگر تحریک کننده می باشند. نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد که، بو حتی می توان انسان را باهوش تر هم کند. همه می دانند که، قهوه مغز را تحریک می کند و فعالیت مغز را بهتر می نماید. جالب این است، بدانیم، این تنها مربوط به خود قهوه نیست، بلکه بوی آن هم این تاثیرات را دارد.

بر اساس آزمایشی که در آمریکا انجام شده است، به دو گروه دانشجو سوالات ریاضی یکسانی داده شد و دانشجویان در دو اتاق جداگانه نشستن. در زمان آزمایش در یکی از اتاق قهوه دم شد و بوی آن کل اتاق را پر کرد. نتیجه آزمایش نشان داده است که جواب به سوالات ریاضی در اتاقی که بوی قهوه آن را پر کرده بود، در مقایسه با اتاق دیگر بهتر می باشد.

این طور که، مشخص شد، حتی بوی قهوه دارای قدرت تقویت کنندگی مغز می باشد. بر اساس نتایج آخرین تحقیقات، قهوه طبیعی، دارای فوائد بسیار زیادی می باشد. این گونه که قهوه ریسک ابتلا به بیماری قلبی و مرگ آنی را کاهش می دهد. برای کبد مفید است و متابولیسم بدن را بهتر می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3341
تعداد کل بازدیدها: 855921

نظرات کاربران

*