تاثیرات بازی کردن والدین با کودکان خود چیست؟ فوائد بازی با کودک

تاثیرات بازی کردن والدین با کودکان خود چیست؟ فوائد بازی با کودک

بازی کردن با کودکان برای شد کودک بسیار مهم و حیاتی می باشد، کودکان نیاز دارند که بعد از تولد با آنها صحبت شود و با آنها بازی کنند. از این رو، به والدین توصیه می شود که با نوزادان خود بازی کردن و به بازی های آنها نیز توجه نماید. چرا که بازی نقش مهم در پیشرفت کودک دارد و در تربیت وی اهمیت دارد. برای دانستن اهمیت بازی با کودکان این یادداشت را مطالعه کنید.

در ابتدای مطلب بهتر است بدانید که اگر می خواهید کودکتان زودتر زبان باز کند با آنها بازی کردن و خرید اسباب بازی برای آنها کمک کننده است. والدین عزیز روزانه زمانی را برای بازی کردن با کودکان خود اختصاص دهید.

در دوره معاصر از سوی متخصصان و کارشناسان دو روش برای آگاهی دهی و درک مفهوم به نوزدان و کودکان مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از آنها رشد و پیشرفت زود هنگام کودک و دیگری هم مداخله و کمک زود هنگام والدین برای رشد کودک می باشد. مداخله زود رس به کودکانی که احساس می کنید با کندی و تاخیر روبرو هستند، می تواند استفاده شود. و برای پشرفت سریع و زود کودکانتان با آن های از ابتدا بازی های را انجام دهید.

پدر و مادر عزیز برای رشد سریع و زود کودک به آنها اسباب بازی بخرید، در موقعه انتخاب و خرید اسباب بازی ها به سن کودکان خود توجه کنید.

برای تقویت مهارت روابط اجتماعی و اجتماعی بودن کودکانتان، با انها دیالوگ های کوتاه را کار کنید. اسباب بازی ها اولین فعالیت و اولین کار کودکانتان می باشد. به اولین فعالیت های کودکان خود توجه کنید. که به این طریق می توانید به رشد و پیشرفت زود کودکانتان کمک نماید. با کودکانتان زود به زود کار کنید، بهتر است که اولین بازی و اسباب بازی ها برای کودکان در خونه موجود باشد. می توانید در خانه از لوازم و بطری های موجود در منزل به شکل های مختلف به عنوان اسباب بازی استفاده کنید، و به همراه کودکانتان با انها بازی کنید، در شرایط خانه، انجام کار دستی، و اسباب بازی های که به صورت دستی درست کرده ایم، برای ما بسیار مفید و اثر گذار می باشد.

- بازی کردن با اسباب بازی برای رشد و پیشرفت کودکان لازم است.

- اسباب بازی ها لازم است که برای کودکان امن باشند، در موقع خرید اسباب بازی ها به جنس و مواد به کار رفته در ساخت اسباب بازی، استحکام و دوام آن برای کودک و به تیز بودن لبه ها آن، توجه کنید. چرا که کودکان و نوزدان اسباب بازی را به دهان خود می گیرند.

- اسباب بازی هایی را تهیه کنید که دارای بعد آموزشی می باشند.

- اسباب بازی ها موتوری و مانند این موجب همکاری حرکات چشم و دست می شود، و در نوزدان در رشد اعضای بدن و هم مغز موثر می باشد.

- اسباب بازی های صدا دار می توان به رشد و زبان باز کردن کودک کمک نماید.

- بازی هایی مانند پریدن، دویدن، توپ بازی و بالا رفتن از لوازم خونه و ... سبب تقویت عضلات دست ها – بازوها و پاها و نیز اندام هایی از این قبیل در کودک می شود.

- از ظروف غذا خوری به عنوان وسایل اسباب بازی می توانید استفاده کنید. دیگ، ماهیتابه، قاشق ها (چاقو، جنگال، قیچی و ...بعد از دو سالگی به کودکان یاد داده شود) از کودکان سوالاتی مانند این که دیگ کجاست؟ قاشق ها کجا هستند؟ را بپرسید و به او یاد دهید که کدام بر روی کابیت، داخل کابیت، کنار کابیت و کجا ها قرار دارند، همچنین با زدن قاشق به ماهیتابه و دیگ می توانید صداها را به کودکان خود یاد دهید. صداهایی مانند تک تک و یا توک توک و ... با این صداها می توانید، دقت کودک خود را تقویت کنید.

- با لوبیا و نخود هم می توانید کار کنید، لوبیا و نخود را داخل یک ظرف بریزید، سپس دو ظرف جداگانه بگذارید، تا کودک لوبیا را در یک ظرف و نخود را در ظرف دیگر جدا نماید. البته این کار را بعد از دو سالگی انجام دهید، چرا که کودک احتمال دارد نخود و یا لوبیای خام را در دهان خود بگذارد.

 - زمانی که کودک شما شروع به نشستن می کند، یعنی موقعی که پنج یا شش ماهه است، روزنامه، کاغذ، و .. به او بدهید تا پاره کند، و یا آن را بکوبید، به این طریق وی احساس خواهد کرد. اما همیشه تحت نظرتان باشد، که تکه های کوچک کاغذ را به دهان خود نگذارد. همچنین برای رشد حس لامسه در کودکان، می توانید مقدار نخود، لوبیا، عدس و ... را در داخل یک پارچه کوچک ریخته و آن را بدوزید و سپس بدهید تا کودکتان با آن بازی کند. به این طریقه در حین بازی سفت بودن و سختی را احساس می کند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
تاثیرات بازی کردن والدین با کودکان خود چیست؟ فوائد بازی با کودک
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)