بیماری اُستِئوکُندروز گردن چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد؟

بیماری  اُستِئوکُندروز گردن چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد؟

ممکن است برای بسیار از جوان ها و نوجوانان و حتی برخی از افراد میانسال و سن بالا با گردن درد و بیماری استئوکندروز مواجه شده باشند و یا مواجه شوند، بسیار از ما علت این بیماری را نمی دانیم و از روش های مقابله با آن نیز بی اطلاع هستیم. ولی خوب است بدانید با انجام هشت حرکت گفته شده در این یادداشت می توانید از این بیماری رهایی یابید.

استئوکندروز (Osteochondrosis) نام دسته ای از بیماری های استخوانی است که قسمت اپی فیز استخوان را درگیر میکنند. استئوکندروز ها در بچه ها و نوجوانان شایعتر بوده و علت ایجاد آن معمولا قطع جریان خون استخوان است. بیماری های کین باخ در مچ دست، پرتس در لگن، سیور در پاشنه، ازگود اشلاتر در زانو و شوئرمن در ستون مهره را از دسته استئوکندروز ها میدانند. علامت مشترک استئوکندروزها بروز درد در محل است.

اولین نشلانه به وجود آمدن بیماری استئوکندروز در گردن، درد کمر، سردرد، سر گیجه، احساس تاری دید چشمف ضعف شنوایی، عدم تعادل در زمان راه رفتن می باشد.

بر اساس تحقیقات برای اینکه به بیمار استئوکندروز مبتلا نشوید، اصول گفته شده در زیر را انجام دهید:

1- فک را به پایین و به سمت گردن بیاندازید، ابتدا سر را 5 بار به راست و سپس 5 بار به چپ بچرخانید.

2- کمی فک را بالا بیاورید، مانند حرکت قبل ابتدا سر را 5 بار به راست و سپس 5 بار به چپ بجرخانید.

3- سر را به سمت راست خم کنید، تلاش کنید که گوش خود را به شونه هایتان نزدیک کنید، این کار را 5 بار به راست و 5 بار به چپ انجام دهید.

4- سر را راست نگه دارید، و فک خود را به سمت حالت خداحافظی نگه دارید، و تلاش کنید سر را در این حالت چند دقیقه ثابت نگه دارید.

5- با کف دستانتان عضلات گردن را تحریک کنید. این حرکت را سه بار و هر بار به مدت 7 ثانیه انجام دهید.

6- عضلات گردن را تحریک کنید، دست چپ خود را بر روی ناحیه گیچ گاهی بخش چچ سر بگذارید و به ارامی فشار دهید. و سپس کف دست راست خود را بر روی بخش گیچ گاهی سمت راست سر گذاشته و به ارامی فشار دهید. این دو حرکت را 3 بار و هر بار به مدت 7 ثانیه انجام دهید.

7- فک خود را راست نگه دارید و دستانتان را پشت سرتان قرار دهید. با سر به دستانتان فشار بیاورید. این حرکت را هم 3 بار و هر بار به مدت 7 ثانیه انجام دهید.

8- دستانتان را با انگشتانتان یکی کنید. و در زیر فک خود قرار دهید. فک خود را با دستتان فشار دهید. این حرکت را هم 3 بار هر بار مدت 7 ثانیه انجام دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 248
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)