بیماری هیستری (اختلال تبدیلی) چیست؟ روش های درمان سنتی و خانگی بیماری هیستری کدامند؟

بیماری هیستری (اختلال تبدیلی) چیست؟ روش های درمان سنتی و خانگی بیماری هیستری کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/13

بیماری هیستری یکی از اختلات شایع روان پزشکی است که بازتابی از تعارضات ناخودآگاه می باشد. این بیماری یکی از بیماری های نوروز است، علل این بیماری ناشی از عوامل روانشناختی می باشد. در این مقاله چند روش سنتی و خانگی برای درمان این بیماری را تقدیم شما می کنیم.

هیستری (Hysterical) بیماری روانی و جسمی باشد. یکی از انواع بیماری نوروز (Neurosis) است. به ویژه در انسان های که دارای بیماری جسمی می باشند، بیشتر مشاهده می شود. بیماری هیستری دو نوع علائم و نشانه از خود بروز می دهد: یکی رفتار شخصیت هیستریک و دیگری رفتار و شخصیت هیجانی و پرشور.

این بیماری در برخی از بیماران سبب اختلال عصبی و ادامه بیماری تا پایان عمر را سبب می شود که در عالم پزشکی به آن روانپزشکی هیستریک گفته می شود. این بیماری در حالت خفیف و شدید دارای علائم و نشانه های متفاوتی می باشد.

- علائم بیماری هیستری در حالت خفیف و شدید:

در شرایط خفیف تحریک پذیری، زوال بی دلیل عقل، خنده هیجان انگیز، تنگی گلو، تنگی نفس، افزایش ضربان قلب به وجود می آید. ولی در شرایط مزمن و شدید بیماری هیستری سبب ایجاد فلجی در اندام های مختلف بدن می گردد. در کنار این ها، حال روحی روانی بیمار هم تغییر می کند و حالاتی مانند ترس، هیجان و عصبانیت به وجود می آید.

تفکیک و جدا کردن بیماری هیستری از بیماری صرع خوب است و برای درمان آن مفید می باشد. این گونه که، در زمانی که فردی دچار بیماری هیستری می گردد، بیمار به صورت کامل هوش خود را از دست نمی دهد. چیزهای اطراف را می شنود و درک می کند. در زمان به هوش آمدن اتقاقات رخ داده را به یاد می آورد. معمولا بیماری آستریا در زمان روز ایجاد می شود. علاوه بر آن بیمار بیش از اندازه هیجانی می شود و به راحتی بر زمین می افتد و بر بدن خود هیچ آسیبی نمی رساند.

- معالجه سنتی بیماری هیستری

1- به مقدار یک قاشق غذا خوری گل کاسنیان (Asteraceae) را، با یک استکان آب جوش دم کنید. آن را خنک کرده و از صافی رد نماید. در طول روز سه الی چهار بار به انداز یک قاشق غذای خوری از آن میل نماید.

2- به مقدار یک قاشق چای خوری ریشه گیاه سنبل ختایی (Angelica archangelica) را با یک استکان آب جوش دم کنید و هر روز به مقدار نصف استکان به تعداد سه الی چهار بار از آن بنوشید. دمنوش گیاه سنبل ختایی را به صورت حمام وان هم می توانید استفاده کنید. برای این کار در درون وان به مقدار یک لیتر از دم نوش این گیاه اضافه کنید.

3- به مقدار دو قاشق غذاخوری از میوه های تمشک قرمز خرد کنید و با یک استکان و نصف آب جوش آن را دم کنید. بعد از خنک شدن، دمنوش را از صافی رد کنید و به سه بخش تقسیم کرده و قبل از غذا خوردن نیم ساعت قبل آن را میل کنید.

4- به مقدار ده گرم برگ ایوان چای خشک شده را با یک استکان آب جوش به مدت 15 دقیقه دم کنید و به میزان یک قاشق غذاخوری هر روز سه بار، نیم ساعت قبل از غذا خوردن از این مخلوط میل کنید.

5- به مقدار ده گرم پوست خرد شده گل بداغ (Viburnum) را به یک استکان آب جوش اضافه کنید و نیم ساعت در روی شعله ملایم آن را بجوشانید. بعد از خنک شدن آن را از صافی رد کنید و با آب جوشانده شده مخلوط کنید و مقدار آن را به 200 میلی لیتر برسانید. به مقدار یک قاشق غذا خوری هر روز سه الی چهار بار قبل از خوردن غذا از آن بنوشید.

6- کلم سفید و یا برگ های گل یاس بنفش تا زمانی که آب پس دهند، بکوبید و بر روی پیشانی خود بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299062

نظرات کاربران

*