بیماری عشق چیست | علائم و نشانه های بیماری عاشقی کدامند

بیماری عشق چیست | علائم و نشانه های بیماری عاشقی کدامند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

یکی از بیماری هایی که ممکن است بسیاری از مردم از آن بی خبر باشند و یا اصلاً به آن فکر نکنند، بیماری عشق می باشد. این بیماری در صورتی به وجود می آید که انسان به صورت شدید و افراطی عاشق شود. از این رو، برای دچار نشدن به این بیماری لازم است که، روابط عاشقانه منطقی باشد و تحت کنترل و نظارت عقل قرار گیرد.

عشق درمان بسیاری از بیماری ها می باشد. اما اینجا یک مشکلی هم وجود دارد، این درمان اگر بیش از اندازه باشد، خودش موجب بیماری می شود.

سازمان بهداشت جهانی در زیر شماره F63.9، بیماری های مختلفی را به نام بیماری عشق به لیست خود اضافه کرده است. در بخش بیماری های روانی عشق می توان از گرایشات و عادت های غیر طبیعی نام برد. بر اساس گفته های کارشناسان و متخصصان علائم و نشانه های بیماری عشق عبارتند از:

1- منفی فکر کردن بیش از حد درباره دیگران؛

2- تغییر شدید روحیه و احوال انسان؛

3- احساس غرور کاذب و به مانند افرادی که افراط می کنند. و سبب خود پسندی می شوند.

4- احساس ترحم و دلسوزی به خود و امیدواری به دلسوزی و مهربانی اشخاص دیگر؛

5- بی خوابی و ناراحتی در شب؛

6- حرکات غیر عادی و غیر قابل درک؛

7- به وجود آمدن و ایجاد فشار خون شریانی؛

8- ایجاد سر دردهای مختلف؛

9- واکنش های آلرژیک؛

10- داشتن ایده های قوی و خیالپردازانه؛

در قرن 11 هجری دانشمند معروف ابن سینا، ویژگی ها و خصوصیات شدید بیماری عشق را مشخص کرده است. در بین علائمی که ابن سینا نام برده است، می توان به نبض نامنظم، رفتارهای بی قاعده و غیر متعارف، خنده های بی سبب و بی دلیل، بی خوابی، تنگی نفس و حالاتی مانند لاغری از علائم اولیه بیماری عشق می باشد.

در همین دوران، شاهزاده ای را که به این بیماری مبتلا شده بود، پزشکان نتوانستند درمان کنند و به ابن سینا مراجعه کردند. ابن سینا ابتلا شاهزاده جوان به بیماری عشق را معین کرد و توانست این بیماری را تشخیص دهد. اما این شاهزاده در مورد عشق و معشوق اش چیزی نگفت. به همین دلیل ابن سینا نبض شاهزاده را گرفت و یکی یکی اسم افرادی که در شهر زندگی می کردند، را نام برد. زمانی که اسم دختر همسایه را نام برد، نبض شاهزاده به سرعت شروع به زدن کرد. لذا ابن سینا توصیه کرد که شاهزاده با این خانم ازدواج نماید. بعد از اینکه شاهزاده جوان ازدواج کرد، این بیماری که یک بیماری لا علاج تصور می شد درمان شد.

همانطوری که هر چیزی به اندازه زیبا و خوب است. عشق هم در حد متوسط زیبا است. از این رو، در شروع هر رابطه عاشقانه لازم است که تحت نظارت عقل باشید. در صورتی که این گونه نباشد، احتمال دچار شدن به شرایطی مانند شرایط مجنون وجود دارد. بر اساس یافته ها هم مجنوب مبتلا به بیماری مزمن عشق بوده است. در پایان باید بگویم که، مطالب گفته شده در بالا را در نظر بگیرد و به سلامتی خود آسیب نزنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*