بیماری صرع و وحشت زدگی | درمان بیماری صرع و وحشت زدگی در قرآن کریم

بیماری صرع و وحشت زدگی | درمان بیماری صرع و وحشت زدگی در قرآن کریم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/26

از بیماری هایی روحی – روانی که برخی از افراد جامعه با آن درگیر می باشند، بیماری وحشت زدگی (Panic attack) و نیز بیماری صرع می باشد، برای درمان این بیماری ها هنوز راه حل های علمی مطمئن به دست نیامده است، ولی در گذشته در امپراتوری عثمانی به وسیله آیات قرآن این بیماری ها را درمان می کردند.

در مورد اینگه چگونه بیماری صرع به وجود می آید و دلیل اصلی آن چه چیزی می باشد، هنوز هم مشخص نشده است و به همین دلیل درمانی برای این بیماری وجود ندارد.

افراد مبتلا به بیماری صرع مجبور به استفاده از قرص های آرامبخش، ضد افسردگی و ضد تشنج تا پایان عمر خود می باشند.

بهتر است، ابتدا به تاریخچه و پیشینه­ی این بیماری نگاهی بیاندازیم و به این سوال پاسخ دهیم که در دوران حکومت امپراتوری عثمانی به چه دلیل تعداد مبتلایان به بیماری صرع کم بودند.؟ چرا که در آن دوران این گونه بیماری ها را به وسیله قرآن درمان می کردند و به نتایج موثر و عملی هم می رسیدند. بعدها با به وجود آمدن درمان های شیمیایی و اقدامات ضد اسلامی، متاسفانه منجر به فراموشی درمان بیماری صرع به وسیله قرآن شد.

برای همه مشخص می باشد که، در زمان گوش دادن به قرآن در ارگانیسم بدن انسان ترشح هورمون های آرام بخش و هورمون خوشبختی آور اندروفین (Endorphins) افزایش می یابد و این امر سبب درمان و از بین بردن بسیاری از بیماریهای روحی می شود. لازم به ذکر است که، در زمان خواندن قرآن در همه انسان ها این احساس به وجود نمی آید. برخی از افراد با شنیدن صدای قرآن و اذان عصبی می شوند، که این امر در ارتباط با کامل نبودن ایمان این افراد می باشد. این گونه افراد لازم است، ابتدا صبور باشند. سپس به مرور زمان تلاش نمایند، گوش دادن به قرآن را افزایش دهند. در زمان گوش دادن به قرآن بهتر است که ترجمه آن به زبان مادری را هم گوش کنیم، این گونه به عظمت کامل قرآن می توان پی برد.

در درمان و معالجه بیماری وحشت زدگی (Panic attack)، گوش دادن به قرآن بسیار مفید است. چرا که، در ارگانیسم داخلی بدن انسان به صورت ناگهانی احساس ترس به وجود می آید و همین ترس موجب اختلال در عملکرد ارگان های داخلی بدن انسان می شود. لذا سبب ایجاد بیماری هایی مانند بیماری وحشت زدگی در انسان می گردد. این گونه افراد، لازم است که از لحاظ درونی اطمینان و راحتی کامل داشته باشند. که به جزء قرآن هیچ چیزی این اطمینان و راحتی را به انسان نمی دهد.

- درمان چگونه باید باشد؟

در ابتدا روزی از 15 تا 20 دقیقه شروع کنید و سپس با این شرط که روزی دو ساعت باشد، صبح ها یک ساعت و عصر یک ساعت به صورت چشم بسته، به قرائت زیبایی یکی از قاریان معروف قرآن گوش فرا دهید. در روزهای که قرآن گوش می دهید، به معنای آن هم توجه کنید، این کار در ابتدا می تواند، خسته کننده باشد. اما بعد از مدتی از آن لذت خواهید بود و خود را راحت و مطمئن احساس خواهید نمود. با این روش، انشاء الله بیماری ها انسان را رها خواهند کرد.

لازم به ذکر است که، قرآن را می توان در اینترنت هم گوش داد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276359

نظرات کاربران

*