بیماری سیفلیس چیست | علائم و نشانه های بیماری سیفلیس کدامند

بیماری سیفلیس چیست | علائم و نشانه های بیماری سیفلیس کدامند

یکی از بیماری هایی وحشتناک و خطرناک که در میان برخی از مردم شایع می باشد، بیماری سیفلیس می باشد، این بیماری جنسی از طریق رابطه جنسی از افراد بیماری به دیگران منتقل می گردد و دارای علائم و مراحل مختلفی می باشد.

یکی از بیماری های وحشتناک در طول تاریخ بیماری سیفلیس (Syphilis) می باشد. این عفونت چگونه به انسان انتقال می یابد و به طور کلی این بیماری کی و در کجا به وجود آمده است، از سوالات مهم و اصلی در این مورد می باشد.

بیماری که به عنوان سیفلیس شناخته می شود، یک نوع باکتری می باشد، که از طریق روابط جنسی به انسان سرایت پیدا می کند. این باکتری ویژگی مزمن عفونی دارد. بیماری سیفلیس که در میان مردم مشهور می باشد، در اصل در قرن 16 میلادی در اروپا و آسیا برای اولین بار کشف شد. در این دوران به علت اینکه مردم بدون ایمنی به رابطه جنسی می پرداختند، در میان مردم این بیماری شایع شد. مردم بدون این که خودشان متوجه شوند، این بیماری را به دیگران هم انتقال می دادند. لذا این بیماری در برخی کشورهای اروپایی به ویژه در کشورهایی که سنت ها و فرهنگ در این قرن تغییر یافته بود، انتشار یافت.

بیماری سیفلیس چیست | علائم و نشانه های بیماری سیفلیس کدامند

مهاجران هم در انتشار این بیماری نقش زیادی داشتند. بیماری سیفلیس که از طریق رابطه جنسی انتقال می یابد، می تواند از مادر به کودک و از طریق بزاق دهان و خون هم منتقل گردد. در موارد نادر هم، افرادی که ابتلا به بیماری سیفلیس می باشد، با خون دادن به افراد سالم، سبب انتقال این بیماری شده اند.

بیماری سیفلیس بیماری تک مرحله ای نمی باشد، عفونت در مراحل اولیه خود را نشان می دهد. سپس باکتری بیماری سیفلیس وارد گردش خون می شود و در این صورت از طریق خون به همه ارگان ها بدن بیماری پخش می گردد. سپس حدودا در عرض دو الی سه هفته عفونت در داخل ارگانیسم بدن انسان هم انتشار می یابد و سبب به وجود آمدن جوش بر روی پوست می گردد.

در ابتدا انسان ممکن است، آن ها را تب خال و یا جوش های عادی بپندارد. اما این زخم های در مقایسه با تب خال و جوش های معمولی، دردهای شدیدی را در انسان ایجاد می کند. لذا لازم است که به پزشک مراجعه شود.

در مرحله دوم، بر روی پوست انسان، واکنش های آلرژیک مانند سرخ شدن و غیره مشاهده می شود. پوست دست ها، پاها شروع به سرخ شدن می کند. در داخل کف دست لکه های قرمز رنگ به وجود می آید. این روند تا مرحله سوم الی چهارم می تواند، ادامه داشته باشد. سپس احساس خستگی شدید به انسان دست می دهد، درد مفاصل، خارش، لاغری به سرعت، ریزش موی ابر، مژه و سر از دیگر علائم ابتلا به بیماری سیفلیس می باشد.

افراد مبتلا به سیفلیس در زمان معالجه، بعد از دو هفته بیماری به مرور بر طرف می گردد. لذا دو هفته بعد از درمان، میکروب های داخل بدن بیمار شروع به از بین رفتن می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
بیماری سیفلیس چیست | علائم و نشانه های بیماری سیفلیس کدامند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)