بیماری زود به زود کودکان | چرا برخی از کودکان زود به زود مریض می شوند

بیماری زود به زود کودکان | چرا برخی از کودکان زود به زود مریض می شوند

در فصل زمستان یکی از نگرانی ها والدین روزد به زود بیمار شدن کودک خود می باشد، چرا در این فصل به علت انواع ویروس ها که در مهد کودک و یا مدرسه به کودکان منتقل می شود، سبب بیماری کودک می گردد و تا زمانی که سیستم ایمنی بدن کودکان در برابر انواع ویروس ها مقاوم شود، زمان می برد.

 

والدینی که کودکانشان زود به زود بیمار می شود، معمولا همیشه در نگرانی و ترس هستند و سوالاتی از قبیل اینکه آیا در سیستم ایمنی بدن کودک مشکلی وجود دارد؟ آیا تنها کودک من است که این گونه زود به زود بیمار می شود؟ چرا کودکم زود به زود بیمار می شود؟ را از خود می پرسند.

در اصل، همه والدین باید در برابر سلامتی کودکان خود بسیار دقت داشته باشند و کودکان را از همه مواد و شرایط مضر و خطرناک مراقبت نمایند. با این حال باز برخی از کودکان زود به زود بیمار می شوند، پس دلیل بیماری آنها چه می تواند، باشد؟

 در شش ماه اول بعد از بارداری، سیستم ایمنی بدن کودکان شروع به فعالیت می کند. کودکانی که زود به زود بیمار می شوند، شامل کودکانی هستند که تا یک سالگی 4 بار و از 2 تا 5 سالگی به صورت متوسط سالی 5 الی 6 بار بیمار می شوند. با این حال کودکانی که سالم هستند، هم در سال احتمال دارد چندین بار به بیماری عفونتی مجرای تنفسی و بیماری روده و معده چار شوند. که دلیل اصلی این بیماری ها مواجه کودک با ویروس های جدید می باشد. این ویروس ها ربطی به تمیزی و کثیفی ندارد و در هر جایی وجود دارد. تعداد این ویروس ها حدودا تا 200 نوع متفاوت می رسد. از این رو، سال ها زمان می برد تا سیستم دفاعی بدن کودک به این ویروس ها مقاومت نشان دهد. به همین دلیل کودک در زمان مدرسه رفتن و یا مهد کودک مبتلا به این ویروس ها می شود و یا از طریق برادر و خواهر بزرگتر این ویروس ها به کودک منتقل می شود.

کودکان در فصل زمستان تند تند مریض می شوند، که بیشتر علل این بیماری ها سردی هوا نیست. با این طرز تفکر، که هوای سرد سبب بیماری کودک می شود، کودک را از هوای آزاد محروم نکنید.

به گفته پزشکان کودکان خیلی بیشتر در مدرسه و مهد بیماری می شوند. چرا که مداوم با کودکان بیمار در ارتباط می باشند. مهدها و مدارس نامناسب طبیعی می باشد که، منبع تجمع انواع ویروس ها باشد.

در ارتباط با بیماری کودکان یکی از سوالات رایج این است که کودک آبریزش بینی دارد و گاهی هم سرفه می کند، چکار باید کرد که بیماری شدیدتر نشود؟ جواب این است که، هوای اتاق را خنک و مرطوب  نگهداریم و به کودک مایعات زیاد دهیم و هوای اتاق را زود به زود عوض دهیم. وقتی کودک غذا نمی خورد، آن را به غذا خوردن مجبور نکنیم. با محلول های آب و نمک سعی کنیم، بینی کودک را باز کنیم. 

یکی دیگر از موضوعاتی که بسیاری از والدین را نارحت می کند، بی دلیل مریض شدن کودک می باشد که آنها دلیل بیماری کودک را نمی توانند، پیدا کنندو گاهی این احساس را دارند که بیماری کودک به علت مشکلات مادری زاد می باشد، در حالی که، باید توجه داشته باشیم در تعداد بسیار کمی از کودکانی که زود به زود به بیماری مبتلا می شوند، مشکلات مادرزادی دارند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
بیماری زود به زود کودکان | چرا برخی از کودکان زود به زود مریض می شوند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)