بیماری انفارکتوس چیست؟ اگر درد سینه شما بیش از بیست دقیقه ادامه یافت، احتیاط کنید.

بیماری انفارکتوس چیست؟ اگر درد سینه شما بیش از بیست دقیقه ادامه یافت، احتیاط کنید.

یکی از مشکلاتی که گاهی برای هر کسی می تواند به وجود آید، احساس درد در سینه می باشد، این درد می تواند به دلایل گوناگونی به وجود آید، ولی بهتر است نسبت به آن بی توجه نباشید، و اگر درد سینه شما بیش از 20 دقیقه طولب کشید، باید حتما به پزشک مراجعه کنید، چرا که می توان نشانه ای از انفارکت باشد. از این رو، در این یادداشت به درد سینه و علائم بیماری انفارکت می پردازیم.

انفارکت (İnfarkt) در نتیجه انسداد رگ های تغذیه کننده قلب به وجود می آید. و می توان منجر به مرگ نیز شود. این بیماری دارای چه علائمی می باشد. کدام حالت ریسک انفارکت را افزایش می دهد. و ... از جمله مسائلی است که در ادامه به آن می پردازیم.

- در هوای سرد و طوفانی ریسک ابتلا به انفارکت افزایش می یابد.

بر اساس گفته های پزشکان انفارکت در مردان بعد از 45 سالگی و در زنان بعد از 55 سالگی به وجود می آید. لذا مردان در مقایسه با زنان بیشتر در معرض خطر می باشند. در کنار این دیابت، سیگار، فشار خون بالا، کلسترول زیاد، بی تحرکی، استرس و تغذیه ناسالم، هم می توانند سبب ایجاد انفارکت شوند.

به عقیده متخصصان قلب، سرد شدن هوا تاثیر منفی بر روی قلب دارد. این گونه که، هوای سرد و طوفانی در رگ های قلب انسداد به وجود می آورد. فشار خون بالا می رود و تبش قلب افزایش می یابد. این هم در افراد مستعدد سبب ایست قلبی می گردد. از این رو، کسانی که دارای مشکلات قلبی می باشد در هوای سرد و طوانی باید خیلی مراقب خود باشند.

- توجه کردن به درد سینه

یکی از علائم و نشانه های اصلی انفارکت درد سینه می باشد. درد اساسی در ناحیه مرکزی سینه، و دردی می باشد که شدید است و شبیه درد فشار دادن می باشد. و طبق معمولا بیست دقیقه و یا کمی بیشتر طول می کشد.

دردی است که رفت و برگشت دارد. این درد به ساق دست ها، کمر، گردن، فک و به سمت معده می توان گسترش یابد.

همچنین همزمان با درد سینه تنگی نفس، بی حالی هم به وجود می آید. در کنار درد شدید سینه عرق سرد، حالت تهوع، و استفراع هم می تواند به وجود آید. در چنین حالتی به سرعت خود را به دکتر برسانید.

- دو ساعت اول بسیار مهم می باشد.

علت مرگ در انفارکت، دیر رسیدن بیمار به دکتر می باشد. در بین افرادی که مبتلا به درد قلب می شود از هر صد بیمار سی نفر به بیمارستان نمی رسد. به همین دلیل افرادی که مستعد این بیماری می باشند، وقتی علائم و نشانه های آن را دیدن بی معطلی به دکتر مراجعه کنند. این در زندگی مهم می باشد. اگر درمان های پزشکی در دو ساعت اول باشد، آسیب های قلبی بسیار کم می باشد. بیمارانی که بعد از 6 الی 12 ساعت به دکتر مراجعه می کنند، آسیب قلبی در آنها خیلی بیشتر شده است. و در نتیجه، ایست قلبی ممکن است به وجود آید و سبب مرگ شخص گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
بیماری انفارکتوس چیست؟ اگر درد سینه شما بیش از بیست دقیقه ادامه یافت، احتیاط کنید.
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)