بیماریهای جنسی مخفی و بدون علائم در مردان و زنان | بیماری های جنسی شایع در زنان و مردان

بیماریهای جنسی مخفی و بدون علائم در مردان و زنان | بیماری های جنسی شایع در زنان و مردان

بیماری های جنسی انواع و اقسام زیادی دارند، برخی از این بیماری ها علائم و نشانه های ظاهری از خود بروز می دهند، که شناسایی و توجه به آن ها را راحت تر می کند، ولی برخی دیگر از بیماری های جنسی هستند، که هیچ گونه علائم و نشانه ای از خود بروز نمی دهند و انسان متوجه بیماری خود نمی شود.

یکی از بیماری هایی که در بین مردم وجود دارد، بیماری عفونی است که در زمان رابطه جنسی از اشخاص دیگر منتقل می شود. بیماری های مقاربتی یا جنسی همیشه و در تمام مراحل با علائمی همچون ترشحات، درد و سوزش همراه نیستند و گاهی تا بروز عوارض جدی لگنی و تناسلی بدون علامت باقی می مانند و از آنجا که فرد ناقل از ابتلای خود بی خبر است و دنبال درمان نمی رود، این بیماری های جنسی میان افراد جامعه شیوع پیدا می کند.

بر اساس گفته های مختصصان و پزشکان بیشتری بیماری عفونی جنسی که از شریک جنسی منتقل می شود، عبارت از بیماری هپاتیت، سیفلیس (Syphilis)، ایدز (AIDS) و ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) می باشد.

اما این بیماری ها هیچ گونه علامت و نشانه ای از خود بروز نمی دهند، و میکروب های عامل این بیماری های می توان گفت که سال ها در بدن به صورت مخفی زندگی می کنند. برای نمونه بیماری های جنسی مخفی مانند بیماری عفونی کلامیدیا (Chlamydia infection)، در 30 درصد مردان و در 80 تا 90 درصد زنان وجود دارد و یا بیماری عفونی سوزاک (Gonorrhea)، در مردان 10 درصد و در زنان 50 تا 70 درصد می باشد که هیچ گونه علائم و نشانه ای از خود بروز نمی دهد و یا اینکه ویروس بیماری پاپیلوم انسانی ممکن است سال ها در بدن انسان باشد ولی قابل تشخیص نباشد و تنها می تواند با آزمایش های پزشکی وجود این ویروس را مشخص کرد.

- بیماری های جنسی را معمولا با کدام علائم و نشانه می توان تشخیص داد؟

بیماری های عفونی جنسی در بیشتر موارد بدون علائم و نشانه در بدن باقی می مانند و به راحتی با دیگر بیماری ها ترکیب می شوند و سبب ایجاد مشکلات جدی به ویژه در زنان می گردند. مثلا در زنان برخی از بیماری های جنسی، می توانند سبب ایجاد التهاب در تخمدان ها شوند.

کسانی که دارای رابطه جنسی کنترل نشده و یا پر خطر دارند، اگر در عرض یک ماه در ناحیه تناسلی خود، احساس درد، سوزش و یا خارش و غیره کردند و یا ورم های زیر پوستی، ترشح، احساس سوزش در زمان دفع ادرار، در مردان ورم در اندام های جنسی، سرخ شدن اندام های جنسی و به وجود آمدن زخم های تازه در اندام های جنسی را مشاهده کردند، باید بندانند که این علائم و نشانه ها می تواند علائم و نشانه های بیماری های عفونی باشد. لذا حتما باید به پزشک مراجعه شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
بیماریهای جنسی مخفی و بدون علائم در مردان و زنان | بیماری های جنسی شایع در زنان و مردان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)