بیشترین دلیل مرگ و میر در سطح دنیا کدامند؟

بیشترین دلیل مرگ و میر در سطح دنیا کدامند؟

هر ساله بسیاری از مردم دنیا به علل مختلف فوت می کنند، در حالی هم افراد هنوز می توانستند به زندگی خود ادامه دهند، ولی بر اثر بی احتیاطی و یا بیماری از بین می روند، از این رو، سازمان بهداشت جهانی هر ساله آمار تعداد افرادی که فوت کرده اند، را اعلام می کند و دلایل اصلی فوت آنها را هم به تفکیک مشخص می کند، به همین دلیل در این مطلب علل اصلی مرگ و میر انسان ها در سال 2015 را تقدیم شما می کنیم.

سازمان بهداشت جهانی هر ساله آماری در مورد افرادی که فوت می کنند، انتشار می دهد، آخرین آمار مربوط به سال 2015 می باشد. آمار مربوط به سال 2016 در اواخر سال 2017 انتشار خواهد یافت. که هنوز انتشار نیافته است.

آمارها نشان می دهد که، در تمام دنیا در سال 2015 به تعداد پنجاه و شش میلیون چهارصد هزار نفر فوت کرده اند. دلیل اصلی مرگ و میر انسان ها در دسال 2015 به شرح زیر بوده است:

1- بیماری و اختلال در عملکرد قلب و نیز سکته مغزی:

در سال 2015 بیشترین افرادی که فوت کرده اند ناشی از بیماری قلبی و یا سکته مغزی بوده اند، باید گفت که در 15 سال اخیر این بیماری دلیلی اصلی مرگ و میر در میان انسان ها بوده است. بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، در سال 2015 در اثر این بیماری ها 15 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

2- عفونت در مجاری تنفسی:

عفونت در مجاری تنفسی دومین بیماری اصلی می باشد که جان بسیاری از انسان ها را می گیرد. بر اساس آماری که سازمان بهداشت جهانی انتشار داده، در سال 2015 در اثر این بیماری 3 میلیون 200 هزار نفر زندگی خود را از دست داده اند

3- بیماری مزمن انسداد ریه:

بیماری ریه یکی دیگر از بیماری های شایع در میان مردم دنیا می باشد. که در سال 2015 بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، سه میلیون 200 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند. دلیل اصلی این بیماری سیگار کشیدن می باشد.

4- سرطان ریه:

بر اساس نظر کارشناسان سرطان ریه می تواند در نتیجه برونشیت و یا سایر بیماری های روی به وجود آید. مطابق اعلام سازمان بهداشت جهانی در سال 2015 در اثر این بیماری 1 میلیون 700 هزار نفر جان خود را از دست داده اند. دلیل مهم و اصلی این بیماری هم کشیدن سیگار می باشد.

5- دیابت قندی:

با تغییرات به وجود آمده در سبک تغذیه و زندگی مردم، امروزه بسیاری از مردم دچار بیمای قند و دیابت می شوند. سازمان بهداشت جهانی این بیماری را پنجمین دلیل اصلی مرگ و میر انسان می داند. مطابق اعلام این سازمان، در سال 2015 در اثر این بیماری یک میلیون ششصد هزار نفر فوت کرده اند. متخصصان خاطر نشان می کنند که، هر ساله تعداد افرادی که به این بیماری دچار می شوند افزایش می یابد. در عرض 30 سال اخیر تعداد افرادی که به این بیماری دچار شده اند چهار برابر افزایش یافته است.

6- بیماری آلزایمر (زوال عقل dementia):

آلزایمر هم یکی دیگر از بیماری هایی است که بیشترین تلفات را دارد. در 15 سال اخیر، تعداد افرادی که دچار این بیماری شده اند دو برابر افزایش یافته است. تعداد افرادی که در اثر بیماری آلزایمر فوت می کنند، حدودا برابر تعداد افرادی است که در اثر دیابت قندی می میرند.

7- بیماری اسهال (Diarrhea):

در سال 2015 تعداد افرادی که از این بیماری جان خود را از دست داده اند یک میلیون چهارصد هزار نفر بوده اند.

8- بیماری سل (Tuberculosis):

در سال 2015 تعداد افرادی که از این بیماری جان خود را از دست داده اند، یک میلیون چهارصد هزار نفر بوده اند. که با بیماری اسهال تقریبا یکی می باشد.

9- حوادث رانندگی (تصادفات):

همه دلایلی که در بالا گفته شد، مربوط به انواع بیماری ها بودند، ولی این دلیل مربوط به بی احتیاطی و تصادف با وسایل نقلیه می باشد. مطابق آنچه که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده، در سال 2015 حدود یک میلیون سیصد هزار نفر در اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست داده اند. 76 درصد این افراد را مردان تشکیل می دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
بیشترین دلیل مرگ و میر در سطح دنیا کدامند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)