بوئینگ نرم افزار بوئینگ 737 را آپدیت خواهد کرد

بوئینگ نرم افزار بوئینگ 737 را آپدیت خواهد کرد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/22

آخرین 737 حداکثر هواپیمای بوئینگ پس از از دست دادن دو هواپیما در تصادفات مرگبار تنها شش ماه به طول انجامید. این در این روز و سن نامحدود است. بسیاری از سوالات در مورد قابلیت پرواز مناسب این جت ها، که یک تکرار Boeing 737 نمادین، یکی از موفق ترین جت مسافرتی است که تاکنون تولید شده است، خواسته شده است. بوئینگ اکنون اعلام کرده است که در ماه آینده برای به روز رسانی نرم افزار برای جت های 737 مکس عرضه خواهد شد.

این به روز رسانی ها پس از تصادف Lion Air Flight 610 که تمام 189 نفر را در هواپیما کشته بود، توسعه یافت. بوئینگ می گوید که این به روز رسانی تغییرات را برای سیستم های کنترل پرواز، کتابچه های عملیاتی، آموزش خدمه و نمایش های خلبان ارائه می دهد. مشترک بوجود آمدن هواپیمای Lion Air و هواپیمای اتیوپیایی یکشنبه Boeing 737 Max-8 بود. در هر دو حادثه ناگوار هیچ بازماندگان وجود نداشت.

از آنجایی که تحقیقات در مراحل اولیه، هیچ ارتباطی بین علت هر دو سقوط صورت نگرفته است. بوئینگ قصد دارد بروز رسانی نرم افزار را برای تمام تکرارهای 737 Max انجام دهد. اپراتورهای هواپیما در ایالات متحده شامل هواپیماهای آمریکایی، هواپیماهای جنوب غربی و هواپیماهای متحد آمریکا هستند. با توجه به گزارشات، خلبانان شیر هوا با یک ویژگی جدید به نام «سیستم تقویت ویژگی های مانور» (MCAS) مشکل داشتند. این ممکن است اشتباه درگیر باشد، فشار دادن هواپیما به پایین و باعث می شود آن را به شیرجه رفتن.

خلبانان با کنترل می جنگیدند اما ظاهرا قادر نبودند هواپیما را نجات دهند. در حال حاضر نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است چیزی مشابه با پرواز هواپیماهای اتیوپیایی رخ داده باشد، اما هیچ مدرکی مبنی بر حمایت از آن در این لحظه وجود نداشته است. بعضی از گزارش ها نشان می دهد که خلبانان بی اطلاع بودند که سیستم MCAS در هواپیمای قبل از سقوط هواپیمای هوایی وجود داشت و آنها در آن آموزش دیده بودند. بوئینگ پس از سقوط در سال گذشته بولتن اورژانسی را به شرکت های هواپیمایی فرستاد و دستور داد آنها را برای آموزش خلبانان در مورد چگونگی تعطیل کردن سیستم MCAS خودکار بفرستد.

بوئینگ معتقد است که 737 مکس یک "هواپیما ایمن" است اما برخی از مردم معتقدند که در حال حاضر مشکل دارد. تمام مدل های 737 Max-8 توسط هیئت مدیره هواپیمایی شهری چینی برپا شده است، در حالیکه پروازهای این جت توسط کشورهای مشابه سنگاپور و استرالیا ممنوع است. برخی از شرکت های هواپیمایی نیز 737 حداکثر 8 ناوگان خود را به عنوان آنها را در انتظار بررسی تصادف هوایی اتیوپی. اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده تا کنون ناوگان را ناامید نکرده است، با وجود درخواست های فراوان از سوی واشنگتن و صنعت حمل و نقل هوایی برای انجام این کار.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 724
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 463
تعداد کل بازدیدها: 226533

نظرات کاربران

*