به این دلایل حتما ماست بخورید

به این دلایل حتما ماست بخورید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/12

لبنیات یک دسته از مواد غذایی هستند که خواص بی شماری برای سلامتی در بر دارند . یکی از بهترین نوع لبنیات ماست است. ماست التهابات بدن را کاهش داده و در سیستم ایمنی بدن فرآیندی ایجاد می کد که بدن در برابر بیماری های مختلف مقاومت پیدا می کند.

ماست یکی از مواد غذایی است که برای تمامی سنین با هر نوع رژیمی، توصیه می گردد. زنان باردار، کودکان، افراد مسن، بیماران دیابتی، بیماران فشار خون و . . . همگی مجاز به مصرف ماست می باشند. طبق توصیه پزشکان ماست علاوه بر این که سرشار از کلسیم است بدن انسان را در برابر بیشتر بیماری ها مقاوم نگه می دارد.

چه زمانی نباید ماست خورد ؟

کمتر پیش آمده که مشکلی در سلامتی وجود داشته باشد و پزشک مصرف ماست را برای فرد بیماری ممنوع اعلام کند. بیشتر مواقع مصرف ماست می تواند مفید و حتی گاهی جنبه دارویی داشته باشد. زمانی که آنتی بیوتیک مصرف می کنید مصرف ماست بهتر است کم شود. چرا که آنتی بیوتیک ها شامل تعدادی باکتری های همساز با بدن می باشند که ممکن است با باکتری های موجود در ماست مشکل ساز شوند ولی در مواقع دیگر هیچ گاه مصرف ماست ممنوع اعلام نشده است.

بیماران گوارشی بیشتر ماست بخورند

طبق مطالعات در مورد خواص ماست اگر شما به مشکلات گوارشی و یا ناهنجاری های دستگاه گوارش مبتلا هستید ماست می تواند برای دستگاه گوارش شما حکم یک پزشک درمان کننده را ایفا کند. مصرف ماست های پروبیوتیک که باکتری های مفید برای دستگاه گوارش را دارا می باشند برای این افراد بسیار مفید است چرا که التهابات موجود در دستگاه گوارش به کمک ماست قابل درمان است.

درمان التهابات با ماست

التهابات از هر نوعی که باشند سیستم ایمنی بدن به سراغشان رفته و با هجوم به آن ها برای سلامتی بدن تلاش می کند. التهابات می توانند از زخم ها، بیماری های قلبی، آسم، آرتریت، چاقی و یا حتی سندرم متابولیک سرچشمه گرفته باشند. افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند معمولا سریع تر از سایرین به بیماری های قلبی دچار می شوند. بنابراین بهتر است مصرف ماستی که مناسب رژیم غذایی است را پیش گرفته و از خواص آن بهره مند شد. هر فرد در صورتی که بتواند با مصرف ماست التهابات درون بدن را کاهش دهد کمتر به بیماری های مختلف دچار خواهد شد.
مصرف ماست قبل از خوردن غذای چرب موثر تر است. به دلیل آن که ماست می تواند در چند ساعت داخل بدن سطح قند خون را متعادل ساخته و مانع جذب چربی ها شود. به طور کلی زمانی که ماست می خورید سلول های ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را در برابر هر گونه خطر احتمالی تا حد زیادی ایمن می کنید. به دلیل آن که پروبیوتیک های داخل ماست در هضم بهتر دستگاه گوارش موثر هستند و می توانند عملکرد این سیستم را به نحوه بهتری تغییر دهند.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 13

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 6
تعداد کل آرا: 949
تعداد کل بازدیدها: 23655

نظرات کاربران

*