به ایران سفر نکنید...چون جذاب ترین سفر شما خواهد بود

به ایران سفر نکنید...چون جذاب ترین سفر شما خواهد بود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/02/02

در مطلب فیلم تجربه یک دختر از سفر به ایران درخصوص سفر یک گردشگر خارجی به ایران و تجربه خوب و لذت بخش این توریست از بازدید از شهرها و مکان های دیدنی ایران توضیح داده شده و در ویدئو آن مشاهده کردید.

در ویدئو زیر، سازنده فیلم با نمایش تجربه سفر خود به ایران و مکان ها دیدنی، گردشگری، مکان های صنعتی، علمی، خیابان ها، کوچه ها، مراکز فرهنگی و ورزشی و نمایش آنچه از ایران مشاهده کرده است و با زیرنویس کردن آن تصور غلط نسبت به ایران، ایرانیان و فرهنگی ایرانی و تقابل این تصورات اشتباه نسبت به ایران با آنچه او از ایران مشاهده کرده و نمایش می دهد، به خوبی جلوه های جذاب و دیدنی ایران را به نمایش گذاشته است؛ به گونه ای که هر بیننده ای را مشتاق و راغب به سفر و بازدید از ایران و مکان های توریستی و دیدنی ایران می کند.

این تصورات غلط شامل عدم امن بودن ایران، کم سواد بودن ایرانیان، جذاب نبودن مکان های دیدنی ایران، نداشتن رژیم و دست پخت خوب، دوست نداشتن غربی ها و غیره می شود که در این فیلم با نشان دادن تجربیات این گردشگر از سفر، تضاد این باورها و تصورات غلط از ایران با واقعیت ایران به زیبایی نمایش داده می شود.

جمله و برداشت نهایی که سازنده این فیلم کوتاه از ایران داشته است را اینگونه می گوید:

به ایران سفر نکنید .....

.... چون جذاب ترین و بهترین سفر زندگی خود را خواهید داشت.

...Don’t Go to Iran
You Might Have the Best Trip of Your Life...

توصیه می شود این فیلم کوتاه که تقابل تصور غلط و اشتباه غرب و واقعیت های ایران و فرهنگ و میراث ایرانی را نشان می دهد، تماشا نمایید:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 383
تعداد کل آرا: 4053
تعداد کل بازدیدها: 1620491

نظرات کاربران

*