بهترین و برترین انیمیشن های سال 2016

بهترین و برترین انیمیشن های سال 2016
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/11/24

 صنعت انیمیشن امروزه به حدی پیشرفت کرده است، که یکی از صنعت های درآمدزا برای بسیاری از کشورها میباشد. سالانه میلیاردها دلار صرف ساخت و فروش انیمیشن در جهان میشود. امروزه مخاطب انیمیشن ها، تنها بچه ها نیستند، وبیشتر مخاطبین آن را بزرگسالان تشکیل میدهند. به همین دلیل بر آن شدیم تا لیستی از 11 انیمیشن برتر 2016 را گردآوری کنیم، تا از دیدن آنها لذت ببرید و با ادامه مقاله همراه باشید. این 11 انیمیشن توسط کارشناسان و همچنین رای مردم انتخاب شده اند.

 

 

 11 انیمیشن برتر سال 2016

11."Sing"

آواز یک پویانمایی رایانه ای سه بعدی موزیک کمدی ساختهٔ ایلومینیشن اینترتیدنمنت است.

 خلاصه داستان : در جهان حیوانات انسان‌نما، یک کوالای خوش بین به نام باستر مون، صاحب یک سالن اجرای موسیقی است و در آرزوی این است که از این طریق صاحب درآمدی زیادی شود. زیرا اولین بار که در کودکی با پدرش به یک اجرای موسیقی رفته بودند، علاقه زیادی در او ایجاد شد.

در مواجهه با مشکلات مالی، باستر به دوستش ادی نودلمن می‌گوید که او یک مسابقه آواز برگزار خواهد کرد. دستیار باستر، خانم کراولی، چشم مصنوعی اش را گم می‌کند و همین امر باعث می‌شود تا به اشتباه خانم کراولی جایزه ۱۰۰۰ دلاری این مسابقه را با دو صفر اضافه، ۱۰۰۰۰۰ دلار تعیین کند و آگهی‌های مسابقه قبل از اینکه بررسی شوند، از دفتر باستر به بیرون درز می‌کنند.

حیوانات با دیدن این آگهی، از تمامی شهر برای شرکت در مسابقه انتخابی جمع می‌شوند. . .

هزینه فیلم : 75 میلیون دلار

فروش گیشه : 632.44  میلیون دلار

 

 

11 انیمیشن برتر سال 2016

10." Finding Dory "

در جستجوی دور( Finding Dory) نام یک پویانمایی رایانه ای سه‌بعدی در ژانر کمدی ماچراجویی تهیه شده توسط استودیو انیمیشن پیکسار است. این  انیمیشن در واقع دنباله‌ای برای انیمیشن درجستجوی دمومحصول سال ۲۰۰۳ به شمار می‌رود. اندرو استئتون که کارگردانی  قسمت قبل را انجام داده، در این قسمت نیز نویسندگی و کارگردانی عنوان را بر عهده دارد. شخصیت‌های قسمت قبل، همچون «نمو» «دوری» و «مارلین» در این قسمت نیز حضور دارند.

خلاصه داستان : همینطور که از نام فیلم پیداست، داستان فیلم در خصوص «دوری» شخصیت فراموشکار است. زمان داستان یکسال بعد از پیدا کردن نمو و در سواحل کالیفرنیا رخ می‌دهد.دوری به یاد می آورد خانواده ای دارد که در آن سر دریا  زندگی ی کنند و با کمک دوستانش به دنبال خانواده می گردد.

هزینه فیلم : 200 میلیون دلار

فروش گیشه : 1.029  میلیارد دلار

 

11 انیمیشن برتر سال 2016

9."The Red Turtle"

لاک‌پشت قرمز به فرانسوس( La Tortue rouge ) یک انیمیشن ۲۰۱۶ فرانسوی-ژاپنی است که توسط مایکل دودوک دی ویت کارگردانی شده است؛ این فیلم تولید مشترک بین وایلد بانچ و استودیوجیبلی است و داستان مردی که تلاش می کند برای فرار از یک جزیره متروکه و با یک لاک‌پشت غول پیکر به جنگ می‌پردازد. این فیلم بدون هیچ صحبتی هست.

 

خلاصه داستان : انیمیشن روایت کننده داستان زندگی مردی است که توسط یک سیل به اعماق اقیانوس رانده میشود.پس از سیل ، هنگامیکه مرد به هوش میاید خود را در جزیره ای دور افتاده میبیند که آثاری از حیات بشر در آن دیده نمی‌شود.مرد عزم خود را برای رفتن به خانه جزم میکند.او با استفاده از چوب های درختان موجود در جزیره یک قایق برای خود درست میکند و آن را به دریا می اندازد.هنگامی که میخواهد حرکت کند هنوز فاصله ای با جزیره نگرفته که متوجه میشود از قایق صداهایی میاید.و ناگهان پس از چند تق و توق قایق واژگون میشود و مرد که خوشبختانه فاصله زیادی با جزیره نگرفته دوباره به جزیره باز میگردد.مرد که از به هم خوردن نقشه اش برای رفتن به خانه ناراحت است نا امید نمی‌شود و دوباره به همان سبک یک قایق میسازد.ولی مجدداً دقیقاً با اتفاق قبل روبرو میشود و به همان صورت قایقش دچار واژگونی میشود و به جزیره برمیگردد.این اتفاق چند بار می افتد تا اینکه مرد یک روز قایق خود را محکم تر از قبل میسازد و به دریا میزند.سپس در دریا دوباره آن صداها از قایق می آیند.مرد سر خود را از قایق به بیرون میبرد و به درون دریا نگاه میکند.او با یک لاک پشت قرمز بزرگ روبرو میشود که انگار همان جانوری است که هر بار مانع رفتن مرد به خانه میشود...

فروش گیشه : 4.7 میلیون دلار

 

11 انیمیشن برتر سال 2016

8."Miss Hokusai"

خانم هوکوسای (Miss Hokusai) یک انیمیشن 2016 ژاپنی میباشد که توسط کیچی هارا کارگردانی شده است. ژانر این انیمیشن از نوع درام میباشد.

خلاصه داستان :  در یکی از پر جمعیت ترین شهرستان ها در طول تاریخ پر از سامورائی، دهقان، اشراف، هنرمندان، و حتی موجودات فرا طبیعی … هنرمندی از دهه ی پنجاه Tetsuzoo کسی که با هنر تمامی مردم ژاپن را به سمت خودش می کشید در آتلیه ای که بیشتر به زباله دانی شبیه شده بود پر از شلوغی و هرج و مرج اون روزها و روز ها وقت صرف می کرد تا هنر خلق کنه ...

 

 11 انیمیشن برتر سال 2016

7. “April And The Extraordinary World”

آوریل و جهان فوق العاده به فرانسوی (Avril et le Monde Truqué)  یک فیلم در سبک ماجراجویی و کمدی است که در سال ۲۰۱۵۵ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به ماریون کوتیار اشاره کرد.

خلاصه داستان : فرانسه، سال ۱۹۴۱. نوجوانی بنام آوریل به همراه گربهٔ سخن‌گویش مأموریتی را برای پیدا کردن پدر و مادر گمشده اش، آغاز می‌کند و…

 

 11 انیمیشن برتر سال 2016

6.“The Little Prince”

شازده کوچولو به فرانسوی( Le Petit Prince  )یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای سه‌بعدی انگلیسی زبان ساخت فرانسه است که در شیوه فانتزی ودرام خانوادگی به کارگردانی مارک آزبرن میباشد.

خلاصه داستان : این انیمیشن بر اساس کتاب داستانی به همین نام توسط آنتوان دوستن آگزویری (۱۹۴۳)ساخته شده است. این اولین اقتباس یک فیلم انیمیشن طولانی از شازده کوچولو است. این فیلم بخش‌هایی از داستان کتاب را با استفاده از شیوه انیمیشنی استاپ موشن نمایش می‌دهد  که با یک انیمیشن پویانمایی-رایانه ای در  هم بافته شده که در آن یک دختربچه با خلبان و راوی کتاب برخورد می‌کند که حالا سالخورده است و داستان دیدارش با شازده کوچولو در صحرا را نقل می‌کند.

هزینه فیلم : 77.5 میلیون دلار

فروش گیشه : 97.6 میلیون دلار

 

11 انیمیشن برتر سال 2016

5. “My Life As A Zucchini”

زندگی من به عنوان یک کدو به فرانسوی ( Ma vie de Courgette) انیمیشنی به کارگردانی کلود باراس است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد. فیلم‌نامه این انیمیشن، اقتباسی از رمان کدو اثر ژیل پاریس دربارهٔ یک  کودک یتیم که سعی می‌کند در یک خانه گروهی زندگی کند.

 

خلاصه داستان : یک پسر کوچولو پس از اتمام نقاشی یک بادبادک بر کف خانه،خانه را با قوطی های خالی آبجو پر میکند.سپس با استفاده از قوطی ها یک هرم درست میکند،ولی در نهایت آن هرم سقوط میکند و رول های قوطی از بالا به پایین میریزند.در طبقه زیرین یک پیرزن دائم الخمر در حال تماشای یک سریال احساساتی از تلویزیون است.آن زن مادر آن پسر کوچولو است که پسرش را ((کدو)) صدا میزند...

هزینه فیلم : 8 میلیون دلار

فروش گیشه : 5.6 میلیون دلار

 

 

11 انیمیشن برتر سال 2016

4.“Moana”

موآنا زوج ران کلمنتسو جان ماسکر که انیمیشن‌های مشترک و خوبی همچون هرکول، علاءالدین و سیاره گنج را در کارنامه دارند، نویسنده و کارگردان این انیمیشن هستند.

خلاصه داستان : موآنا دختری ماجراجو است که برای تکمیل اکتشافات اجدادش به دریانوردی می‌پردازد و سر از جزایر جنوبی اقیانوس آرام درمی‌آورد. اجداد وی که ۳ هزار سال پیش جزیره‌های متعددی در بخش جنوبی اقیانوس آرام کشف کرده بودند دختر نوجوان را ترغیب کردند که هزار سال بعد از آن دل به دریا زده و خود را همچون اجدادش به عنوان یک راه بلد ماهر اثبات کند. او در این سفر به یک خداسان قدرتمند برمی‌خورد (با صداپیشگی دواین جانسون) که با او همراه می‌شود.

هزینه فیلم : 150 میلیون دلار

فروش گیشه : 642.7 میلیون دلار

 

 11 انیمیشن برتر سال 2016

3. “Your Name”

اسم شما یک انیمه رمانتیک فانتزی به  نویسندگی و کارگردانی ماکوتوشینکای است که در سال  ۲۰۱۶ منتشر شد. این فیلم برگرفته رمانی به همین نام، اثر شینکای در ژوئن ۲۰۱۶ است. این فیلم بسیار مورد تحسین منتقدین قرار گرفت، که آن را به دلیل سبک پویانمایی و تاثیرات احساسی ستودند، و همچنین یک موفقیت تجاری محسوب می‌شد و تا ژانویه ۲۰۱۷ با فروشی معادل ۳۳۱ میلیون دلار عنوان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ در کشور ژاپن، و پرفروش‌ترین فیلم انیمه تاریخ را به خود اختصاص داده است.

خلاصه داستان : میتسوها میامیزو یک دانش‌آموز دبیرستانی در حومه روستای ایتوموری در کشور ژاپن بود که از زندگی در روستا خسته شده و آرزو داشت در زندگی بعدی خود تبدیل به پسری خوش‌سیما در توکیو شود. تاکی تاچیبانا نیز یک پسر نوجوان دبیرستانی اهل توکیو بود. زمانی که یک ستاره دنباله‌دار به زمین نزدیک شد، آرزوها و زندگی آن‌ها دستخوش تغییر گردید. در یکی از روزها میتسوها به عنوان تاکی، و تاکی در عوض میتسوها از خواب بیدار شد. تاکی و میتسوها متوجه می‌شوند که بدنشان با یکدیگر تعویض شده است. برای چندین روز بدن‌های آن‌ها گاه‌وبیگاه با یکدیگر عوض می‌شد تا اینکه بعد از ظهر یکی از روزها به طور کامل تماس خود را از دست دادند.

فروش گیشه : 354.2 میلیون دلار

 

11 انیمیشن برتر سال 2016

2. “Zootopia”

زوتوپیا که همچنین با عنوان زوتروپلیس در اروپا و شهر حیوانات در ایران شناخته می‌شود، یک فیلم پویانمایی رایانه ای سه بعدی اکران شده  آمریکایی در سبک اکشن زوج هنری و  ماجراجویی، به کارگردانی بایرون هاوارد، ریچ مور و جرید  بوش است. این فیلم توسط والت دیزنی پیکچرز تهیه شده است  که به عنوان پنجاه و پنجمین فیلم پویانمایی در فهرست والت دیزنی به حساب می‌آید. ترانهٔ پایانی این پویانمایی به نام (همه‌چیز را امتحان کن)  با صدای شکیرا نامزد دریافت جایزه بهترین ترانه برای رسانه دیداری در ۵۹مین مراسم جایزه گرمی شد.

خلاصه داستان : در شهری که کاملاً تحت کنترل حیوانات است، یک افسر پلیس خرگوش و یک روباه کلاهبردار با همکاری یکدیگر از یک پرونده فساد پرده برمی‌دارند. و در این هنگام هیچ کس آن دو را جدی نمی‌گیرد و انها مجبورند به تنهایی با مشکلات زیادی روبه رو شوند.

هزینه فیلم : 150 میلیون دلار

فروش گیشه : 1.024 میلیارد دلار

 

11 انیمیشن برتر سال 2016

1. “Kubo And The Two Strings”

کوبو و دو تار  یک پویانمایی استاپ موشن سه بعدی فانتزی اکشن-ماجراجویی آمریکایی است که توسط استودیوی لایکا برای فوکس فیچرز  تهیه  و تولید شده است. کارگردان آن تراویس نایت و  فیلمنامه‌نویس‌های آن مارک هیمز و کریس باتلر هستند.

حلاصه داستان : داستان این فیلم در مورد پسرکی به نام کوبو و در ژاپن باستان روایت می‌شود. او در دهکده‌ای از مادرش مراقبت می‌کند تا اینکه یک شبح از گذشته با احیا کردن انتقامی بسیار قدیمی زندگی وی را زیر و رو می‌کند. این باعث می‌شود که انواع و اقسام اتفاقات برای او رخ دهد و خدایان و هیولاها به تعقیبش بیایند. برای آنکه کوبو زنده بماند، باید زرهی جادویی را بیابد که زمانی پدر مرحومش، یک سامورایی افسانه‌ای، آن را می‌پوشیده است.

هزینه فیلم : 60 میلیون دلار

فروش گیشه : 74 میلیون دلار

امیدواریم با خوندن این مقاله، اکنون به راحتی بتوانید انیمیشنی را جهت نگاه کردن با خانواده یا دوستانتان انتخاب کنید.

 

منبع :theplaylist.net – ویکی پدیا

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 127
تعداد کل نظرات : 111
تعداد کل آرا: 755
تعداد کل بازدیدها: 248680

نظرات کاربران

*