بهترین ماده برای تمیز کردن و جوان کردن ارگانیسم بدن | فوائد باور نکردنی اسفناج

بهترین ماده برای تمیز کردن و جوان کردن ارگانیسم بدن | فوائد باور نکردنی اسفناج
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/14

اسفناج گیاهی است که دارای خواص و فوائد بسیاری می باشد، مصرف اسفناج برای همه مردم توصیه می شود، به جزء آنهایی که دارای برخی بیمارها مانند نقرس و غیره می باشند، چرا که اسفناج بر روی سلامتی انسان تاثیرات زیادی دارد و سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی است.

اسفناج در اصل یک نوع از سبزیجات برگ دار می باشد، که در اروپا و آمریکا بسیار محبوب محسوب می شود. فرانسوی های اسفناج را «پادشاه سبزیجات» می نامند. برای آمریکایی ها هم اسفناج رمز «سلامتی و قوت و نیرو» می باشد. در این کشور، اسفناج را به عنوان اولین سبزی می دانند، که می توان در غذای نوزادان اضافه کرد. آمریکایی ها این کار را برای رشد نرمال استخوان های نوزاد و نیز برای پیشگیری از بیماری راشیتیسم (Rickets) در نوزادان انجام می دهند.

اسفناج سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. در اسفناج ویتامین های A، E، C، K،PP و ویتامین های گروه B وجود دارد و همچنین مواد معدنی کلیسم، منزیم، پتاسیم، آهن، فسفر، روی، مس و سلنیم (Selenium) در اسفناج به فراوانی وجود دارد.

اسفناج همچنین از فیبر غذایی و پروتئین غنی می باشد. به علت ترکیبات شیمیایی که دارد، یکی از مفید ترین سبزیجات محسوب می شود. فوائد اسفناج برای سلامتی انسان با شمارش به پایان نمی رسد، برخی از مهمترین فواید اسفناج عبارتند از:

- ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز ارگانیسم بدن را تامین می کند و در زمان ابتلا به هیپرویتامینوز (Hypervitaminose) بسیار مفید است.

- مواد مضر و سمی را از ارگانیسم بدن دفع می کند.

- روند مبادله و متابولیسیم بدن را بهبود می بخشد و برای لاغری مفید است.

- ترکیبات خون را بهتر و غنی تر می کند و در زمان کم خونی بسیار مفید و موثر است.

- فعالیت روده ها را تحریک می کند و یبوست را از بین می برد.

- بر روی فعالیت غده پانکراس تاثیرات مثبت می گذارد.

- میزان کلسترول بد در خون و میزان قند خون را کاهش می دهد.

- برای سیستم عصبی مفید است.

- رگ ها را باز می کند و برای تنظیم کردن فشار خون بالا مفید است.

- از سلامتی چشم ها محافظت می کند.

زنان فرانسوی که به علت زیبایی شان در تمام دنیا مشهور هستند، از اسفناج برای حفظ زیبایی و سلامتی خود به صورت دائمی استفاده می کنند. برای تهیه ماسک اسفناج می توانید، به این روش عمل کنید: برگ های اسفناج را خوب بشورید و در مخلوط کنید، خرد کنید و آن را بر روی پوست صورت بمالید. ماسک را 20 دقیقه بر روی پوست صورت نگه دارید و سپس آن را بشورید و از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

بهترین ماده برای تمیز کردن و جوان کردن ارگانیسم بدن | فوائد باور نکردنی اسفناج

اما توجه داشته باشید که، مصرف اسفناج به علت داشتن اسید اگزالات (Oxalic acid) در زمان ابتلا به بیماری کلیوی و نقرس (podagra) مناسب نمی باشد. لذا اسفناج به علت داشتن اگزالات، برای بیماران مبتلا به ورم مفاصل  و سنگ های كلیه و مثانه مناسب نیست.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 277014

نظرات کاربران

*