بهترین عادت های روزمره | لیست کارها و عادت های خوب | رفتارهای خوب از نظر روانشناسان

بهترین عادت های روزمره | لیست کارها و عادت های خوب | رفتارهای خوب از نظر روانشناسان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/25

بسیاری از شما عاداتی در زندگی شخصی خود دارید که باید آن را تغییر دهید. مواردی که در زیر برای شما توضیح داده خواهد شد مواردی هستند که در سال 2017 به عنوان عاداتی اشتباه داده شده و باید در سال جدید تغییر دهید. مواردی که در این مقاله به شما ارائه می کنیم می تواند طول عمر شما را تغییر دهد.

- درست بنشینید
میلیون ها نفر در سراسر دنیا در کارهایی مشغول به کار هستند که برای اکثر زمان روز خود مجبور هستند که بنشینند. اگر شما نیز یکی از آنها هستید، احتمالا همچنین می دانید که در تمام طول روز در حالی که نشسته اید برای شما مشکلات سلامتی را نیز ایجاد خواهد نمود از جمله عضلات شکمی، از دست دادن سو چشم، گردش خون ضعیف و افزایش وزن.

- بلند شده و کمی قدم بزنید
حتی اگر شما به طور صحیح نشسته باشید، باید حداقل ساعت یک و نیم ساعت باشد. این بر اساس مجموعه ای از رهنمودهایی است که توسط یک گروه بین المللی دانشمندان در سال 2015 تهیه شده است و یک مطالعه مشاهدات نزدیک به 4000 بزرگسال آمریکایی است که نشان می دهد افرادی که در هر ساعت حدود دو دقیقه در اطراف ساکن بودند خطر ابتلا به مرگ را به میزان 33٪ از کسانی که در تمام روز نشسته اند.

- تا می توانید در طی روز آب بنوشید
هیدراته شدن و کمبود آب بدن تقریبا به یک امر طبیعی و همیشگی در حال تبدیل شدن است. بیش از 60 % بدن ما را آب است و به اندازه کافی نمی تواند منجر به سردرد، خستگی و حتی پرخوری شود. با این حال، بر خلاف نظر مردمی، لزوما نیازی به مصرف هشت لیتری آب در روز ندارید. اما هر چه بیشتر آب مصرقف کنید بدن شما سالم تر کار خواهد نمود. ماشینی را تصور کنید که برای خود کار کردن نیاز به روغن کاری دارد بدن ما نیز برای انجام متابولیسم خود روزانه نیاز به آب کافی و تازه دارد.

- ناهار را به گونه ای بخورید که انگار صبحانه شماست
درست مثل صبحانه خوردن، ناهار شما نیز باید شما را از نظر انرژی تهیه کنند، نه آهسته. اجتناب از وعده های غذایی سنگین و کربوهیدرات که دارای قند و کم پروتئین هستند مانند پیتزا، ساندویچ پخته شده و غذاهای سرخ شده. در عوض، وعده های غذایی غنی از پروتئین، فیبر، دانه های جامد و چربی های سالم را انتخاب کنید.

- زیاد به صفحات نمایش تلویزیون و کامپیوتر نگاه نکنید
آیا چشمان شما خشک بوده و خارش دارد؟ آیا چشمانتان تار یا تحریک شده است؟ شما ممکن است از آنچه چشم پزشکان به نام "خستگی چشم دیجیتال" نام می برند، رنج می برید. برای اجتناب از آن، اطمینان حاصل کنید که شما به اندازه کافی در طی روز به طور کافی آب می نوشید و رایانه خود را تا حد امکان با نور کم تنظیم نموده اید. شما همچنین می توانید آنچه را که به عنوان قانون 20-20-20 شناخته می شود تمرین کنید. قانون 20-20-20 می گوید به ازای هر 20 دقیقه ، به مدت 20 ثانیه بر روی یک شی در 20 فوتی خود خیره شوید تا چشمانتان استراحت کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 128
تعداد کل بازدیدها: 64806

نظرات کاربران

*