بهترین سن برای یاددگیری زبان خارجی | در چه سنی می توان زبان خارجی یاد گرفت؟

بهترین سن برای یاددگیری زبان خارجی | در چه سنی می توان زبان خارجی یاد گرفت؟

امروزه با توجه به شرایط جهانی، بسیاری از مردم به دنبال یادگیری زبان های خارجی به ویژه زبان انگلیسی می باشد، لذا اکثریت به دنبال این هستند که بهترین سن برای یادگیری زبان خارجی که سنی است و چگونه می توان زبان خارجی را به صورت کامل یاد گرفت. به همین دلیل در این مقاله به بررسی بهترین سن برای یادگیری زبان از دیدگاه متخصصان و زبان شناسان معروف دنیا می پردازیم.

بر اساس نظر دانشمندان، تا 17 تا 18 سالگی بهترین سن برای یادگیری زبان خارجی به صورت کامل می باشد. بعد از این سن، توانایی یادگیری زبان خارجی در انسان ضعیف می شود. مثلاً برای اینکه فرزندان ما زبان انگلیسی را مانند انگلسی ها یاد بگیرند، قبل از اینکه از 10 سالگی دیرتر شود، لازم است شروع به یادگیری نمایند.

بر اساس نتایج تحقیقاتی که در این باره در نشریه (Cognition) انتشار یافته اند، نشان می دهد که در سایت فیس بوک (Facebook) امتحانی به صورت سوالات تستی مختلف در مورد گرامر زبان انگلسی از 670 هزار نفر که در گروه های مختلف یادگیری زبان عضو بودن برگزار شد. نتایج تست نشان داده است که، در امتحان بهترین نتایج را 246 هزار نفر که در کودکی در محیط انگلیسی زبان بزرگ شده اند و در کودکی به این زبان صحبت کرده اند، داشته اند. از طرف دیگر، بعد از دوران نوجوانی هم می شود، زبان خارجی را به صورت دقیق و کامل یاد گرفت. اما آن را مانند زبان مادری نمی توان، یاد گرفت. دانشمندان این امر را در ارتباط با انطباق مغز و نیز در ارتباط با تغییرات مرتبط با سن می دانند.

بهترین سن برای یاددگیری زبان خارجی | در چه سنی می توان زبان خارجی یاد گرفت؟

یکی از اسایتد دانشکده فنی ماساچوست آمریکا، در این باره می گوید، احتمال دارد، تغییرات بیولوژیکی در یادگیری زبان نقش داشته باشد. در یکسری از موارد، لازم است فعالیت های اجتماعی و تغذیه هم مد نظر قرار بگیرند. در بسیاری از جوامع دوران کودکی و دوره نوجوانی، تا 17 الی 18 سالگی ادامه می یابد و بعد از این سن فرد برای شروع به کار و یا برای تحصیل در دانشگاه خانه را ترک می کنند. همه این شرایط بر روی توانایی افراد، برای یادگیری زبان خارجی تاثیر می گذارد.

بر اساس نظر دانشمندان، یادگیری زبان خارجی، بر روی مغز تاثیرات مثبتی دارد و ریسک ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهد. بر اساس گفته های مرلین می واهمن (Marilyn May Vihman) یکی از اعضای دانشکده زبان شناسی دانشگاه یورک، تنها یادگیری زبان خارجی در سنین پایین، این امکان را به فرد می دهد که زبان خارجی را تا حد مطلوب یاد بگیرد. اما عکس این مورد هم وجود دارد، شرایط استثنایی وجود دارد که عکس این نظر را تایید می کنند. چرا که افرادی هستند که بعد از 20 سالگی زبان خارجی به صورت کامل یاد گرفته اند.

یکی دیگر از اساتید دانشگاه یورک اضافه می کند که، تحقیقات انجام شده تنها در مورد گرامر زبان خارجی است. بر اساس گفته های وی، یاد گرفتن زبان خارجی در سنین بالا می تواند با یک هم صحبت خوب به صورت مکالمه باشد، اما ساختار جملات به صورت گرامری کامل یاد گرفته نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 887
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1966
تعداد کل بازدیدها: 92981


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)