بهترین زمان نوشیدن قهوه چه زمانی است ؟

بهترین زمان نوشیدن قهوه چه زمانی است ؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که صبح وقتی از خواب بیدار می شوید به صرف این که روز پرکاری دارید و می خواهید انرژی بیشتری داشته باشید، یک فنجان قهوه می خورید شک نکنید که به شدت به بدن خود آسیب می رسانید. مصرف کافئین با معده خالی از خطرناک ترین کارهایی است که می توان با سلامتی انجام داد.

قهوه از شگفت انگیز ترین و دوست داشتنی ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان به شمار می رود. فقط کافیست یک فنجان قهوه کنار میز کارتان، جزوه های درسی اتان، کتاب مطالعه اتان و حتی کنار دوستتان داشته باشید که عطر و طعم آن زمان را دلپذیر کنید. اما همین نوشیدنی دوست داشتنی می تواند شما را از سلامتی اتان دور کند و برایتان مشکل ساز شود. افراد بسیاری بر طبق عادت صبح بعد از بیدا شدن به سراغ یک فنجان قهوه می روند که همین امر می تواند معده خالی آن ها را تهدید کند.

سیستم گوارش و قهوه

کمتر کسی از بیدار شدن با بوی قهوه را دوست ندارد. یک قهوه تازه دم صبحگاهی بسیار دلچسب است در صورتی که معده شما خالی نباشد. قهوه سبب تولید اسید معده می شود همین اسید می تواند منجر به جلوگیری از افزایش اسید اضافی در داخل بدن شود. در صورتی که بیش از حد قهوه را با معده خالی بنوشید اسید هیدروکلریک بدن افزایش پیدا کرده و معده آسیب می بیند. این امر نه تنها با قهوه بلکه با کافئین نیز صورت خواهد گرفت. علاوه بر ضایعات و اختلالات دستگاه گوارش مشکلات دیگری نیز از این طریق به بدن وارد می شود.

قهوه و سیستم خلق و خوی

تغییرات خلق و خوی با مصرف قهوه ناشتا شدت پیدا می کنند. علائم اضطراب افزایش پیدا کرده و ضربان قلب بالا می رود. این تحریک پذیری می تواند مانع تمرکز شود. پس به صورت کلی افرادی که صبح به امید انرژی بخشی قهوه میل می کنند در حقیقت دقیقا برعکس عمل می کنند و تمرکز و دقت خود را کاهش می دهند. سطح کورتیزول بدن بین ساعت 8 تا 9 صبح در بیشترین میزان خود است. قهوه اول صبح هورمون کورتیزول را به بالاترین نقطه می رساند و این در خلق و خوی بسیار موثر خواهد بود.

هر چند که این دلایل نمی تواند دوستداران قهوه را از نوشیدن این نوشیدن دوست داشتنی در ابتدای صبح منع کند ولی بهتر است برای جلوگیری از آسیب های احتمال قهوه خود را با یک برش کیک یا یک عدد اسنک میل کنید تا کمتر به بدن خود آسیب برسانید.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.9
sigmaمجموع آرا: 34

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 947
تعداد کل بازدیدها: 2850
بهترین زمان نوشیدن قهوه چه زمانی است ؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.9
sigmaمجموع آرا: 34


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
S
شهریار ( 2018-06-17 17:46:58 )
در مورد قهوه سبز هم همینطوره؟
شکوفه آزادگان ( 2018-06-23 14:15:19 )
نه دوست گرامی قهوه سبز می بایست همانند دارو با میزان کم و حساب شده مصرف شود