بهترین زمان برای تولد فرزند دوم چه موقع است؟

بهترین زمان برای تولد فرزند دوم چه موقع است؟

در گذشته والدین به فاصله ی سنی فرزندان اهمیت نمی دادند و حتی ممکن بود بین دو فرزند، 10 سال اختلاف سنی وجود داشته باشد اما در دنیای امروز در مورد داشتن و به دنیا آوردن فرزند دوم نکاتی وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت. از جمله اقدامت لازم برای باردرای دوم و یا بهترین فاصله ی سنی بین دو فرزند. در این مقاله قصد داریم در مورد راهکارهایی برای به دنیا آوردن فرزند دوم صحبت کنیم.

بهترین زمان ممکن برای تولد فرزند دوم چه زمانی است؟ فاصله ی سنی متاسب بین دو فرزند چقدر باید باشد؟

12 تا 18 ماه

طبق توصیه پزشکان و روانشناسان کودک معتقدند فاصله ی 12 تا 18  می تواند احتمال شکل گرفتن رقابت و حسادت را بین آن ها کاهش دهد. تحقیقات نشان می دهد ، تا 18 ماه فاصله برای سلامت نوزاد خوب است و فاصله ی سنی 2 سال بیشترین رقابت را بین دو فرزند ایجاد می کند.

بهترین زمان برای تولد فرزند دوم چه موقع است؟

2 سال

تحقیقات نشان می دهد فاصله ی دو سال بین دو زایمان برای سلامتی نوزاد خوب است، اگرچه با این فاصله ی سنی رقابت بین دو فرزند بسیار زیاد می شود.

3 سال یا بیشتر

فاصله ی سنی سه سال می تواند به رقابت بسیار کمتری در بین دو کودک منجر شود. زیرا فرزند اول تقریبا استقلال خود را به دست آورده و سه سال توجه شما را جلب کرده و اعتماد به نفس خوبی دارد. به علاوه این فاصله ی زمانی برای مادر زمانی خوبی است که به بدن خود استراحت بدهد و از مسائل زایمان اول دور شده باشد.

البته اگر با این فاصله ی زمانی بچه درا شوید، فرزندانتان نمی توانند با هم بازی کنند و همچنین شما دوباره مجبورید به دلیل به دنیا آمدن فرزند جدید خود شب بیداری و بی خوابی را تجربه کنید.

 

در نهایت چگونه برای تولد فرزند دوم خود تصمیم بگیریم؟

مواردی که در بالا ذکر شد هر کدام مزایا و مضرات خود را دارد. اما نهایتا کسی که باید برای به دنیا آمدن فرزند دوم تصمیم بگیرد خود شمایید. شما باید همه ی جنبه ها را در نظر بگیرید. آیا در وضعیت مالی خوبی به سر می برید؟ آیا مادر آمادگی و انرژی لازم برای زایمان دوم را دارد؟ اگر مادر 30 ساله است فرصت برای زایمان دوم دارید هرچند از سی و پنج سال به بعد توان باروری کاهش پیدا می کند.

آیا شما با همسرتان برای تولد فرزند دوم توافق دارید؟ فرزند اولتان در چه وضعیتی است؟ آیا از پس یعضی کارها مثل دستشویی رفتن خودش بر می آید؟ آیا وقت کافی برای هر دو فرزند خواهید داشت؟

اینها سوالاتی است که باید پیش روی شما و همسرتان باشد و عمیقا در مورد آن ها فکر کنید و همچنین با در نظر گرفتن مزایا و مضرات فواصل زمانی که در بالا ذکر شد، تصمیم خود را بگیرید.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.6
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 680
تعداد کل آرا: 4504
تعداد کل بازدیدها: 870073


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)