بهترین روش پیشگیری از بارداری | روش ساده و طبیعی پیشگیری از بارداری

بهترین روش پیشگیری از بارداری | روش ساده و طبیعی پیشگیری از بارداری
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/26

روش های مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد، یکی از این روش ها توجه به تغییرات رخ ندارد در دهانه رحم زنان و ترشحات می باشد که در مواقع مختلف در دهانه رحم تولید می شود. با توجه به این ترشحات می توان مواقع خطرناک و بی خطر برای بارداری را مشخص کرد.

این روش پیشگیری از بارداری در مبحث پژشکی زنان و زایمان بسیار دقیق محسوب می شود. متخصصان زنان و زایمان، دقت آن را بیش از 80 درصد عنوان کرده اند. اما لازم به توجه است که، این روش تنها در خانم هایی که به صورت کامل، از سلامتی برخوردارند و دچار اختلال هورمونی و التهاب در سیستم جنسی خود نمی باشند، جواب می دهد.

این روش کاملاً بی ضرر و بسیار آسان است.

- روش غربالگری دهانه رحم: برای پیشگیری از بارداری

دهانه رحم در دوران قاعدگی به مقدار مختلف و غلیظ ترشحاتی را تولید می کند. که این ترشحات نرمال می باشند و این ترشحات نشان از پروسه های در حال جریان در تخمدان ها مانند کامل شدن سلول های تخمدانی، تخمگذاری و نزدیکی به قاعدگی می باشد. آنچه که ترشحات دهانه رحم را بسیار با اهمیت می کند، این است که با توجه به این ترشحات، می توان روزهای خطرناک برای باردار شدن را مشخص کرد. که در چه روزهای احتمال باروری بیشتر است.

می توان گفت که بلافاصله بعد از قاعدگی، ترشحات دهانه رحم، تولید می شود. این دوران، دوران بی خطری محسوب می گردد. سپس ترشحات زیاد، غلیظ و چسبنده می شود.

در زمان تخمک گذاری و یا در زمان های نزدیک شدن به تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم به صورت شدید زیاد می شود. در این شرایط خانم ها زود به زود در خودشان احساس نم و خیسی می کند. ترشحات شفاف می باشد و شبیه سفیده تخم مرغ است. در این موقع اگر ترشحات را با دو انگشت خود فشار دهید، این ترشحات چسبنده و کش می آید. مانند شکل زیر:

بهترین روش پیشگیری از بارداری | روش ساده و طبیعی پیشگیری از بارداری

در این زمان، خطرناک ترین دوران می باشد، چرا که احتمال بارداری بسیار زیاد است.

بعد از پایان دوره تخمک گذاری، ترشحات به تدریج غلیظ می شوند و چسبنده هستند. اما سپس می توان گفت که ترشحات نزدیک به دوران قاعدگی از بین می روند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277085

نظرات کاربران

*