بهترین اختلاف سنی بین دختر و پسر برای ازدواج چند سال است؟ اختلاف سنی زن و مرد

بهترین اختلاف سنی بین دختر و پسر برای ازدواج چند سال است؟ اختلاف سنی زن و مرد

تناسب سنی در ازدواج بسیار امر مهمی می باشد، که بی توجهی به آن می تواند به طلاق و جدایی در زندگی منجر شود، عدد دقیقی برای تناسب سنی میان زوجین نمی توان تعیین کرد، ولی بر اساس تحقیقات بهتریت عدد برای اختلاف سنی در ازدواج یک سال می باشد، ولی اگر اختلاف سنی بیشتر باشد، به همان میزان احتمال طلاق بیشتر می شود.

همیشه میان جوان ها، این سوال ها مطرح می باشد، که بهترین فاصله سنی میان خود و کسی که برای زندگی مشترک انتخاب می کنند، چند یال باید باشد؟ آیا فاصله سنی میلن دختر و پسر بر زندگی مشترک تاثیر دارد؟ و آیا فاصله سنی در ازدواج مهم می باشد؟

لزوم تناسب سنی در ازدواج مورد تاکید بسیاری از روانشناسان می باشد، و حتی در اسلام هم ایاتی مانند فانکحوا ما طاب لکم من النساء، استنباط می شود که انسان باید در انتخاب همسر دقت نماید. که تا حد امکان با وی متناسب باشد، در مورد تنایب سنی در ازدواج اگر چه نمی تواند عدد دقیقی را مشخص کرد، و حتی در مورد نقش آن در موفقیت و شکست زندگی زناشویی قانون یکسانی را برای همه افراد در نظر گرفت، اما یقینا تناسب سنی از جمله عوامل اصلی و اساسی در امر ازدواج می باشد. از این رو، محققان برای تشخیص بهترین فاصله سنی میان دختر و پسر، هزاران زوج جوان را مورد بررسی قرار داده اند.

بر اساس نتایج این تحقیقات بهترین اختلاف سنی میان پسر و دختر یک سال می باشد که بسیار ایده آل است. اما اگر 3 الی 5 سال هم باشه بد نیست، بر اساس گفته کارشناسان احتمال طلاق و جدایی در زوج هایی که یک سال اختلاف سنی دارند، تنها 3 درصد است.

هر چقدر اختلاف سنی میان زوجین بیشتر باشد، احتمال طلاق هم بیشتر است. در زوج هایی که اختلاف سنی 5 سال است در مقایسه با زوج هایی که هم سن هستند، احتمال طلاق 18 درصد بیشتر است.

اگر اختلاف سنی 10 سال باشد، احتمال طلاق 39 درصد، اگر اختلاف سنی 20 سال باشد تا 95 درصد احتمال طلاق وجود دارد.

پیش از این هم محققان امریکایی در تحقیقی نشان داده بودن که زوج های که اختلاف سنی آن زیاد است از زندگی مشترک زودتر خسته شده و به دنبال تغییر اوضاع می باشند. از همین رو، تفاوت سني عاملي است که در کنار تفاوت هاي اخلاقي، شخصيتي و ظاهري اختلافات زناشويي را تشديد مي کند. آنچه در اين ميان اهميت دارد اين است که اختلاف سني زن و مرد نبايد آنقدر زياد باشد که در مسائل اساسي زندگي شان نظير عقايد و ارزش ها، ارتباط با اقوام و دوستان، تفريحات و سرگرمي ها شکاف زيادي را ايجاد کند چرا که تفاوت فاحش نگرش در اين حوزه ها باعث بروز اختلافات و يا دلسردي هايي در زندگي زناشويي مي شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 786
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1539
تعداد کل بازدیدها: 61832


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)