بلک ماسک چیست | چگونه می توان بلک ماسک درست کرد؟

بلک ماسک چیست | چگونه می توان بلک ماسک درست کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/25

یکی از ماسک های معروف که امروز به شدت در اینترنت و شبکه های ماهواره ای تبلغ می شود، بلک ماسک می باشد، که مورد استقبال فراوانی قرار گرفته و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود، این ماسک را می توان از مغازه های آرایشی و بهداشتی تهیه کرد، اما اگر می خواهید به روش خانگی آن را درست کنید، طریقه درست کردن آن را در این مطلب به شما معرفی می کنیم.

یکی از روش های موثر برای داشتن پوستی صاف و بدون لک استفاده از ماسک سیاه یا بلک ماست می باشد، تهیه این ماسک از زغال فعال استفاده می شود که با زغالی که برای آتش درست کردن استفاده می کنند متفاوت می باشد. زغال فعال دارای کاربردهای پزشکی می باشد و برای تصفیه هوا هم مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این برای سفید کردن دندان ها، سم زدایی از آب و مواد غذایی و برای زیبایی هم استفاده می گردد. بلک ماسک معمولاً به ماسک بر طرف کننده نقطه های سیاه بر روی پوست معروف است.

بر روی پوست چرب زود به زود، نقطه های سیاه به وجود می آید، در نتیجه پوست بد و ظاهر نازیبایی پیدا می کند و همچنین منافذ پوست بسته می شود که احتمال دارد ملتهب شود و در نتیجه آن جوش و آکنه به وجود آید.

در دوره معاصر برای مقابله با نقطه های سیاه روی پوست از ماسک سیاه (بلک ماسک) استفاده می شود. تهیه و آماده سازی بلک ماسک در خانه هم امکان پذیر می باشد. یکی از متخصصان و کارشناسان اوکراینی طریقه تهیه و آماده سازی این ماسک را به شرح زیر توضیح داده است:

- ترکیبات بلک ماسک:

- به مقدار دو قاشق چای خوری ژلاتین؛

- به اندازه یک حبه قند زغال فعال شده؛

- به مقدار دو قاشق چای خوری شیر؛

- به مقدار یک قاشق چای خوری آب لیمو؛

- طریقه آماده کردن بلک ماسک:

1- زغال را له کنید و با ژلاتین، شیر و آب لیمو مخلوط نماید.

2- در حمام آب به مدت 3 الی 5 دقیقه آن را گرم کنید تا ژلاتین به صورت کامل آب شود. حالا بلک ماسک آماده می باشد.

بلک ماسک چیست | چگونه می توان بلک ماسک درست کرد؟

ماسک را به صورت ولرم بر روی مناطقی که دارای مشکل می باشد، به ویژه پیشانی، بینی و فک با برس کوچک بمالید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید و سپس با احتیاط ماسک را جدا کنید. بعد از استفاده از ماسک از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

بلک ماسک را ابتدا هر دو روز 8 الی 10 بار استفاده کنید و سپس برای پیشگیری می توانید، هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.7
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3341
تعداد کل بازدیدها: 855921

نظرات کاربران

*