بلند کردن مو با وسایل طبیعی | پنج وسیله طبیعی و خانگی که سبب بلندی مو می شود

بلند کردن مو با وسایل طبیعی | پنج وسیله طبیعی و خانگی که سبب بلندی مو می شود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/10/30

بسیاری از مردم به ویژه خانم ها بلند کردن مو را دوست دارند، ولی بلند کردن مو معمولاً فرآیندی زمان بر است و نیاز به صبر و حوصله دارد، تا موها بلند شود و به پایین کمر برسد. چرا که مو در طول یک ماه حدود نیم سانتی متر رشد می کند، که این هم در صورتی است که مو سالم باشد.

موی انسان در طول یک ماه، بین ۶ میلی‌متر تا 1/3 سانتی‌متر رشد می‌کند. گرچه، عوامل ژنتیکی در تفاوت‌ میزان رشد موها نقش دارند، اما این تفاوت‌ها کمتر از آن است، که به نظر می‌رسد. همچنین هیچ فرمول علمی اثبات‌شده‌ای برای سرعت بخشیدن یا تحریک رشد مو بیش از اندازه‌ی طبیعی آن وجود ندارد. بنابراین ویدئوهایی که ادعا می‌کنند می‌توانید در عرض چند هفته ۱۰-۷ سانتی‌متر موهایتان را بلند کنند، گمراه‌کننده هستند و فریب این گونه تبلیغات را نخورید.

از گذشته موهای بلند بسیار دلربا هستند و در مجالس و مهمانی ها می توان به شکل های زیبا آن ها را آرایش کرد. از این رو بسیاری از بانوان به دنبال بلند کردن مو خود هستند. اگر برای مجلس عروسی خود یا بهانه های دیگر به دنبال بلند کردن موی خود هستید.

در خانه و به روش خانگی می توانید، موهای خود را بلند کنید. برای بلند کردن مو، کافی است، یکی از وسایل و مواد زیر را به طریق گفته شده در ادامه استفاده کنید.

1- تخم مرغ:

یکی از وسایل طبیعی می باشد، که برای بلند کردن مو بسیار از آن استفاده می شود. تخم مرغ با جذب شدن به مو سبب پر حجم شدن آنها می گردد و همچنین موجب رشد سالم آنها می شود.

2- روغن زیتون:

یک مرطوب کننده بسیار مفید می باشد. موها را نرم می کند و سبب آسان شانه شدن و زیبا دیده شدن موها می گردد. به ویژه اگر بعد از رنگ کردن و یا آرایش های مختلف موها شکننده شده است و به همین دلیل مجبور به کوتاه کردن آن هستید، حتماً از روغن زیتون استفاده کنید.

بلند کردن مو با وسایل طبیعی | پنج وسیله طبیعی و خانگی که سبب بلندی مو می شود

3- لیمو:

به ویژه برای موهای بیش از اندازه چرب و چربی های روی پوست سر تاثیر مفیدی دارد و سبب کوچک شدن منافذ پوست می شود و میزان ترشح چربی پوست را کاهش می دهد.

4- آووکادو:

آووکادو از ویتامین B پنج غنی می باشد، که سبب تقویت ریشه های مو شده و آن را بلند و دراز می کند. به دلیل اینکه چرب می باشد، برای موهای خشک بسیار مناسب و مفید است.

5- روغن گردوی هندی:

یک تغذیه کننده بسیار عالی می باشد. موهای را از ریشه تغذیه کرده و سبب مرطوب شدن آن می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277108

نظرات کاربران

*