بلندترین آسمان خراش چوبی جهان در ژاپن ساخته خواهد شد

بلندترین آسمان خراش چوبی جهان در ژاپن ساخته خواهد شد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/03

 توکیو خود را برای ساخت بلندترین آسمان خراش چوبی دنیا آماده می کند. شرکت صنایع چوبی سومیتوموی ژاپن (Sumitomo Forestry)، در حال فراهم کردن مقدمات احداث سازه ای عظیم است که 90٪ آنرا چوب تشکیل می دهد. این سازه که W350 نام دارد، برای بزرگداشت سیصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس این شرکت در سال 2041 احداث خواهد شد.

طبق گفته مسئولان این شرکت، هدف از ساخت این سازه هفتاد طبقه ای که سیصد و پنجاه متر ارتفاع دارد، افزایش استفاده از معماری مبتنی بر چوب برای ساختمان های بلند و ایجاد یک شهر دوستدار محیط زیست با استفاده از چوب است.  

طراحی اسکلت این سازه برای مقابله با شرایط اقلیمی کشور ژاپن و زمین لرزه های آن طراحی شده است. 90 درصد ساختار لوله ای و درهم تنیده اسکلت این سازه از چوب های محلی و 10 درصد مابقی نیز از فولاد ساخته شده است.

نقشه های ساختمان شامل بالکن در هر چهار طرف این آسمان خراش است که "مردم می توانند در آن ها از هوای تازه، نعمت های طبیعی و آفتابی که از میان شاخه های درختان بالکن گذر می کند، لذت ببرند".

"گلخانه این ساختمان و درختانش از طریق بالکن های طبقات به هم متصل می شوند و تصویری از تنوع زیستی را در یک محیط شهری ارائه می دهند. طراحی داخلی تمام چوبی این ساختمان سبب ایجاد یک محیط صمیمی می شود که گرما و لطافت چوب را ساطع می کند".  

تقریبا دو سوم از اراضی ژاپن را جنگل ها پوشانده اند و این کشور در این زمینه پس از فنلاند، رتبه دوم را در بین کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) داراست. با این حال، به گفته مسئولان شرکت سومیتومو، تنها 30 درصد از حجم درختانی که برای مصارف داخلی استفاده می شود از طریق پرورش مجدد به چرخه طبیعی باز می گردند، و این بدان معناست که ذخایر جنگل های کشور ژاپن در معرض تهدید جدی قرار دارد.  

به گفته این شرکت "اگرچه اکنون زمان برداشت بخش اعظمی از درخت های سدر و سرو ژاپنی کاشته شده پس از جنگ جهانی دوم، فرا رسیده است، اما نابودی جنگل های داخلی ما به دلیل آنکه به حال خود رها شده اند، ادامه دارد. بسیار مهم است که از این درخت ها استفاده کرده و آن ها را بعد از برداشت مجددا پرورش دهیم تا پایداری جنگل ها را تثبیت کنیم."  

کل هزینه این آسمان خراش جدید حدود 5.6 میلیارد دلار (600 میلیارد ین) است. قرار است که این ساختمان شامل بخش های مسکونی، اداری و تجاری باشد. در حال حاضر، بلندترین سازه چوبی جهان، ساختمان 53 متری و 18 طبقه براک کامونز (Brock Commons) در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کانادا واقع شده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 648
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 426
تعداد کل بازدیدها: 197177

نظرات کاربران

*