بستنی خوب باید چه ویژگی های داشته باشد؟ ویژگی های یک بستنی خوب

بستنی خوب باید چه ویژگی های داشته باشد؟ ویژگی های یک بستنی خوب

یکی از خوراکی های محبوب در سطح جهان، بستنی می باشد، هر روز مردم به ویژه در فصل گرم سال، به خوردن بستنی روی می آورند، با اینکه بستنی به صورت گسترده مصرف می شود، اما ممکن است برخی از مردم در مورد آن اطلاعات زیادی نداشته باشند، از این رو، در این مطلب تلاش می شود، اطلاعاتی کلی در مورد بستنی ارائه دهد.

تنوع بستنی ها، امروزه بسیار زیاد می باشد، مانند بستنی های  باقلوا، زرشکی، لواشکی، میوه‌ای، شیری که برخی از این ها تازه وارد بازار شده اند. و همچنین روز به روز، بر تنوع آنها افزوده می شود  از وانیلی، شکلاتی، سالار، مگنوم، گردویی، معجون، نانی، زعفرانی، سنتی و فالوده که قدیمی‌ترین بستنی‌ها هستند، همه آنها خوشمزه هستند! و معمولا اکثریت آنها را دوست دارد. بستنی را در هر سن و سال دوستش دارند، اما تا حالا از خود پرسیده اید که یک بستنی خوب باید چه ویژگی های داشته باشد؟ و آیا همه بستنی های موجود در بازار خوب هستند. برای یافتن پاسخ این سوالات همراه ما باشید.

در فصل تابستان یکی از خوراکی که که مورد توجه است بستنی می باشد. بستنی منبع عالی از ویتامین A منبع خوبی برای ویتامین‌های B1 (تیامین)، B2(ریبوفلاوین)، B3 (تیاسین) و ویتامین E می‌باشد. در بستنی میوه‌ای, ویتامین C, نیز موجود است. و هچنین بستنی دارای مواد جامد بدون چربی شامل پروتئین، قند و مواد معدنی مانند سدیم، پتاسیم، گوگرد، کلسیم و فسفر بوده که برای رشد و سلامت انسان ضروری است. با این همه، تشخیص اینکه بستنی چقدر با کیفیت می باشد کار دشواری است.

بر اساس توصیه کارشناسان تغذیه، خوردن بستنی در وعده بیش از 200 گرم مناسب نیست و اگر بیش از این بستنی خورده شود دمای بدن را کاهش داده و می تواند سبب مرگ شود.

اگر به استانداردها توجه کنیم بستنی های میوه ای به مدت یک و نیم ماه، بستنی های شیری یک ماه در دمای زیر 180 درجه، نگه داری می شوند. که اگر این شرایط رعایت نشود بستنی می تواند موجب مسمومیت شود.

بر اساس گفته های کارشناسان تغذیه، هر بستنی که برای فروش گذاشته شده را نمی شود خرید. بستنی را نباید بیش از 30 روز در ویترین فروش نگه داشت، وقتی بستنی را بر روی زبانتان گذاشتید باید مزه سر شیر تازه را بدهید، و بر روی پلاستیک بستنی باید تاریخ تولید، انقضا، شرایط نگهداری، کالری، نام کارخانه تولید کننده، تلفن و آدرس موجود باشد. و همچنین علامت استاندارد هم داشته باشد.

گران بودن بستنی هم نشان نمی دهد که باکیفیت است. نمی توان گفت که همه بستنی های گران خوب و با کیفیت است. اما قیمت در مورد بستنی می تواند بر کیفیت تاثیر بگذارد.

یکی از معیار و ملاک بستنی خوب داشتن طعم عالی می باشد، بر اساس گفته های کارشناسان تغذیه، معایب مربوط به طعم بستنی، در اثر مصرف مواد اولیه‌ی نامرغوب، که به مدت طولانی و با روش‌های نامناسب در انبار نگه‌داری شده اند به وجود می آید. و یا بیش‌ترین معایب حاصل شده در طعم و مزه‌ی بستنی، مربوط به مصرف فراورده‌های لبنی ترش شده با کیفیت پایین، کره نگه‌داری شده در شرایط نامناسب یا تغییرات ایجاد شده در طعم در اثر عمل‌آوری نادرست می‌باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
بستنی خوب باید چه ویژگی های داشته باشد؟ ویژگی های یک بستنی خوب
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)