بزرگترین هواپیمای جهان برای اولین بار پرواز نمود

بزرگترین هواپیمای جهان برای اولین بار پرواز نمود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/09/22

Stratolaunch، یک شرکت راکت پرتاب، در حال حاضر برای بزرگترین هواپیمای جهان (بالانس) کار می کند. هواپیما برای اولین بار در صبح روز شنبه شروع به کار کرد. با پهنای باند 385 پا، صدای هیولا وزن 500،000 پوند و قطعا حتی بزرگترین جت مسافربری مانند هواپیمای ایرباس A380 و بوئینگ 747 را نابود می کند. این بار برای اولین بار از بندر هوا و فضایی Mojave در Mojave کالیفرنیا لغو شد.

این هواپیما به معنای مسافریدن از یک نقطه به مقصد نیست. این در واقع طراحی شده است تا موشک را به هواپیما برساند. طبق گفته Stratolaunch اولین پرواز این هواپیما بیش از دو ساعت طول کشید و پس از آن هواپیما با خیال راحت فرود آمد.

این هواپیما دو فضانورد طراحی شده است تا در ارتفاع 35000 کیلومتری پرواز کند که از آن می تواند موشک ها را از بین ببرد و سپس موتورهای خود را بسوزاند و خود را به مدار ارتقاء دهند. در این پرواز آزمایشی اولیه هیچ موشکی وجود نداشت، اما حداقل یک شرکت، Northrop Grumman، با Stratolaunch امضا کرده بود تا موشک Pegasus XL خود را به فضا بسپارد با استفاده از این پلت فرم.

با توجه به تست خلبان ایوان توماس "پرواز خود صاف بود، دقیقا همان چیزی است که شما می خواهید اولین پرواز را داشته باشید،" و او اضافه کرد که "آن پرواز بسیار شبیه به ما شبیه سازی شده بود و مانند ما پیش بینی کرد." شرکت همچنین گفت سیستم های هواپیما مانند یک ساعت شنیده می شوند و پس از گذر چند دقیقه، "در بازار" فرود می آیند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 81
تعداد کل نظرات : 19
تعداد کل آرا: 172
تعداد کل بازدیدها: 113928

نظرات کاربران

*