برق وایرلسی | جزییات شارژ وایرلسی | برق وایرلسی چگونه کار می کند

برق وایرلسی | جزییات شارژ وایرلسی | برق وایرلسی چگونه کار می کند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/23

محققان موسسه نانومواد (Clemson's Nanomaterials Institute) (CNI) یک گام به سمت برق وایرلسی در جهان با استفاده از تربیو الکتریکی که یک منبع انرژی سبز نزدیکتر هستند.

در مارس 2017 گروهی از فیزیکدانان CNI یک نانوژنراتور سه بعدی فوق العاده ساده یا به اختصار U-TENG - را اختراع کرده اند. این نانوژنراتور یک دستگاه کوچک است که به سادگی از پلاستیک و نوار ساخته شده که باعث تولید برق از حرکت و ارتعاش می شود. هنگامی که دو ماده به هم متصل می شوند - مثلا - از طریق دست دادن دست های خود و یا بهره برداری از پاهای خود، ولتاژ تولید می شود که توسط یک مدار خارجی بی سیم تشخیص داده می شود. انرژی الکتریکی به وسیله مدار، سپس در یک خازن یا باتری ذخیره می شود تا زمانی که لازم باشد.

نه ماه بعد، در یک مقاله که در مجله Advanced Energy Materials، منتشر شد محققان یک نسخه بی سیم TENG را به نام W-TENG نامگذاری کرده اند که به شدت کاربرد برنامه های تکنولوژی را گسترش می دهد. W-TENG تحت همان فرضیه U-TENG با استفاده از موادی که در الکترونیک متقارن هستند و زمانی که در تماس با یکدیگر قرار می گیرند ولتاژ تولید می کنند ساخته شده است.

برق وایرلسی | جزییات شارژ وایرلسی | برق وایرلسی چگونه کار می کند

 

در W-TENG، پلاستیک برای فیبر چند قطعه ساخته شده از گرافن - یک لایه گرافیت یا سرب مداد و یک پلیمر زیست تخریب پذیر شناخته شده به عنوان پلی-لاکتیک اسید (PLA) - ساخته شده است. PLA به تنهایی برای جداسازی هزینه های مثبت و منفی، اما نه در ساخت برق بسیار عالی است - به همین دلیل محققان آن را با گرافن پیوند زده اند. نوار کاپتون، مواد الکترونیکی جذب U-TENG - با تفلون، یک ترکیب شناخته شده برای پوشش های نانسیتیک ماهیتابه های پخت و پر است.

راماکیشنا پودلا، نویسنده متناظر مطالعه و دستیار استاد فیزیک در کلمسون در مورد دستگاه انتقال برق وایرلس می گوید:"ما از تفلون استفاده می کنیم، زیرا دارای گروه های زیادی از فلورین است که بسیار الکترونگاتیو هستند، در حالی که گرافن PLA بسیار الکتروپوزیتیو است. این یک راه خوب برای کنار زدن و ایجاد ولتاژ بالا است".

برای به دست آوردن گرافن، محققان ترکیب اصلی آن، گرافیت را به یک موج صوتی با فرکانس بالا تشبیه کردند. موج صوتی پس از آن به عنوان نوعی چاقو عمل می کند و "عرشه کارت" را برش می دهد که گرافیت به لایه بعد از لایه گرافن است. این فرآیند، که به نام دستگاه سانتریفیوژ شناخته می شود، این است که چگونه CNI قادر به افزایش تولید گرافن برای رفع مطالبات تحقیق و توسعه W-TENG و سایر اختراعات نانومواد در حال توسعه است

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 135
تعداد کل بازدیدها: 113465

نظرات کاربران

*