برای کنسول بازی تلویزیون بهتر است یا مانیتور | برای پلی استیشن تلویزیون بهتر است یا مانیتور

برای کنسول بازی تلویزیون بهتر است یا مانیتور | برای پلی استیشن تلویزیون بهتر است یا مانیتور

گیمرها یا کسانیکه بطور حرفه ای از کنسول های بازی و بازی های رایانه ای استفاده می کنند، معمولا نیاز به یک صفحه نمایش بزرگ دارند. در واقع کنسول های بازی مانند پلی استیشن Play station و Xbox برای نمایش بازی یک صفحه نمایش دارند که می تواند یک مانیتور باشد یا تلویزیون. حال در این نوشته به این پرسش پاسخ داده می شود که برای بازی های رایانه ای یا کنسول های بازی، تلویزیون بهتر است یا مانیتور.

درخصوص اینکه بین مانیتور و تلویزیون برای گیم بازی کردن یا اتصال کنسول های بازی مانند PS4 از کدام استفاده کنیم چند عامل را باید در نظر بگیریم. اول اینکه ما چقدر توان مالی داریم و چه میزان می خواهیم روی این صفحه نمایش برای بازی هزینه کنیم. در این خصوص باید گفت که معمولا مانیتورها به نسبت تلویزیون ها قیمت پایین تری دارند.

نکته دوم در انتخاب بین تلویزیون و مانیتور برای گیم بازی کردن در نظر گرفتن ابعاد صفحه نمایش یا نمایشگر است که با بررسی بازار ایران کمتر نمایشگر(مانیتور) را می توانید بیابید که اندازه آن به اندازه تلویزیون ها باشد، بنابراین در این مورد تلویزیون ها ارجحیت دارند.

اما آنچه درخصوص بازی و کنسول های بازی برای گیمر(Gamer) های حرفه ای بسیار مهم است مشخصات فنی و گرافیکی مانیتور یا تلویزیون است. مشخصاتی مانند سرعت تعویض تصاویر، تاخیر ورودی(Input lag)، رزلوشن یا کیفیت تصویر و پاسخ به فرکانس ورودی پنل از جمله مشخصات فنی هستند که برای یک گیمر یا بازی کن حرفه ای بازی های رایانه ای یا کنسولی بسیار اهمیت دارند. بطور کل موارد فوق الذکر معمولا در مانیتورها به نسبت تلویزیون های موجود در بازار برتری دارند. اما بعضا برخی از انواع تلویزیون ها(که شاید قیمت بالاتری هم داشته باشند) در طراحی صفحه نمایش به این موارد نیز پرداخته شده و بعضا یک حالت بازی(Game Mode) نیز برای بازی کردن نیز در آنها لحاظ شده است که در این حالت برخی از قابلیت های نمایش تلویزیون تغییر کرده و سرعت نمایش و پاسخگویی صفحه نمایش تلویزیون بهتر می شود تا بتواند به نیازهای گرافیکی بازی های کنسولی مانند PS4 یا Xbox پاسخ دهد.

البته مواردی مانند مصرف انرژی و گرمای تولیدی را نیز باید در نظر بگیرید که این مورد در مانیتورها کمتر و بهینه تر است.

در مجموع می توان گفت که اگر مایلید که در هنگام بازی با کنسول بازی یا بازی رایانه ای خود از یک صفحه نمایش بزرگ برخوردار باشید و بودجه آن چندان برایتان اهمیت ندارد می توانید یک تلویزیون خوب که قابلیت های بازی نیز دارد را انتخاب کنید. اما اگر بزرگ بودن صفحه برایتان مهم نیست و هزینه و بهایی که بابت این صفحه نمایش کنسول بازی می پردازید برایتان اهمیت دارد، باید به سراغ مانیتورها بروید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)