برای کاهش درد دندان چه کنیم | کاهش درد دندان به صورت گیاهی | کاهش درد دندان خانگی

برای کاهش درد دندان چه کنیم | کاهش درد دندان به صورت گیاهی | کاهش درد دندان خانگی

هیچ دردی در دنیا بدتر از دندان درد نیست. دندان درد را می توان یکی از بدترین دردهای آدمی دانست که تحمل نمودن آن کاری بس دشوار و مشکل است. غیر ممکن است کسی بتواند درد مزمن دندان را در یک شب تا صبح تحمل کند. به دلیل وجود اعصاب بسیار حساسی که دندان داشته و مستقیم به مغر شما متصل است درد آن بسیار مزمن و دردناک است. تقریباً همه افراد در طول زندگی خود به دندان درد دچار می‌شوند. یکی از مهم‌ترین عوامل دندان درد، پوسیدگی دندان است. باکتری‌های دهان از قند و نشاسته باقی مانده روی دندان‌ها تغذیه و اسید‌هایی را تولید می‌کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می‌برند و موجب دندان درد می‌شوند.

فرض کنید نیمه های شب بوده و شما از دندان درد رنج می برید و می خواهید بدون رفتن به دندان پزشک فعلا درد دندانتان را کمی کاهش داده و صبح به پزشک مورد نظرتان مراجعه کنید. در ای هنگام نیازمند دانشتن نکاتی ایمنی در مورد درد دندان بوده و اینکه بتوانید به صورت خانگی و استفاده از گیاهان دارویی درد آن راکاهش دهید. در این مقاله گیاهانی را معرفی می‌کنیم که تاثیر بسزایی در تسکین دندان درد دارند.
با چگانه همراه شوید.

روغن میخک
روغن میخک یکی از داروهای اصلی برای کم کردن درد دندان بوده که می توانید آن را از غطاری ها خریداری کنید. روش مصرف روغن میخک بدین صورت است که ۲ قطره از روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندانتان قرار دهید همچنین می‌توانید یک دانه میخک را آنقدر بجوید که روغنش خارج شود. میخک را می‌توانید به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که دردتان آرام بگیرد، در دهان خود نگه دارید. روغن میخک برای درمان دندان درد مفید است. در صورت جویدن میخک مراقب باشید تا آن را به صورت مستقیم بر روی دندان آسیب دیده نبرید و از قسمت های دیگر دندان برای حویدن آن استفاده کنید.

زنجبیل و فلفل
زنحبیل و فلفل دو ماده تند هستند که علاوه بر تصور غلط و عامیانه ای که میان مردم وجود دارد در بسیاری از امراض روده و گوارش و همچنین درد دندان می توان از آن ها استفاده نمود. میزان مساوی از زنجبیل و فلفل را با آب مخلوط، توپ کوچکی از پنبه را درست و به این محلول آغشته‌ کنید. سپس آن را روی دندانتان (محلی که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند) بگذارید و تا زمان فروکش کردن درد یا حداقل تا زمانی که طاقتش را دارید، پنبه را از دهانتان خارج نکنید. میزان مساوی از زنجبیل و فلفل برای درمان دندان درد مفید است. فراموش نکنید در محلولی که به تازگی درست کرده اید از هر دو به یک میزان بریزید و این در تاثیر آن بسیار مهم است.

برای کاهش درد دندان چه کنیم | کاهش درد دندان به صورت گیاهی | کاهش درد دندان خانگیمحلول آب نمک
آب و نمک یکی از معجزات در دردهای دندان و عفونت های دهان و دندان است. یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کنید سپس دهانتان را به مدت ۳۰ ثانیه با استفاده از این محلول غرغره کنید. نکاتی که باید بدان توجه کنید این است که بگذارید آب جوس کمی ولرم بشود. سپس بااستفاده از آب و نمک هم التهاب دندان شما کاهش خواهد یافت و هم اینکه بسیاری از میکروب ها و عفونت هایی که در قسمت دندان آسیب دیده شما قرار دارد را شستشو خواهد داد.

دَم‌کرده نعناع
اگر نعنای تازه دارید بهترین گزینه برای کاهش درد موقتی دندان درد خود دم کرده نعناست اگر هم تازه آن را ندارید می توانید یک قاشق چای‌خوری نعناع خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا به خوبی دَم بکشد.وقتی که دمنوش خنک شد، دهانتان را با استفاده از این محلول غرغره کنید. برای رفع دندان درد محلول نعناع غرغره کنید. باز هم فراموش نکیند نباید دمنوش داغ را مصرف کنید.

آب اکسیژنه
کمی آب اکسیژنه سه درصد را غرغره کنید. از این محلول تنها برای شستشو استفاده کنید و پس از چرخاندن آن در دهانتان، محلول را بیرون بریزید سپس چند بار دهانتان را با آب خالی بشویید. غرغره کردن آب اکسیژنه سه درصد درد دندان را تسکین میدهد.

برای کاهش درد دندان چه کنیم | کاهش درد دندان به صورت گیاهی | کاهش درد دندان خانگیروغن نارگیل
روغن نارگیل از مواردی است که شاید تازه بدان گی برده باشید. روغن نارگیل به دلیل خواصی که دارد می تواند تسمین دهنده درد دندان به صورت گیاهی باشد.۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهانتان بریزید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را غرغره کنید. بهترین زمان برای غرغره کردن روغن نارگیل، صبح ناشتا است. مصرف روغن نارگیل برای درمان درد دندان مفید است.

کمپرس یخ
کلا التهاب و درد در تمامی نقاط را می توانید از با استفاده از کمپرس آب یخ کاهش دهید. برای این منظور چند قالب یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید سپس پارچه نازکی را دور کیسه بپیچید و برای بی‌حس شدن دندانتان، ۱۵ دقیقه آن را روی قسمتی از صورت خود که دندان دردناک در آن محدوده وجود دارد، بگذارید. برای تسکین دندان درد از کمپرس یخ استفاده کنید. فراموش نکنید تمامی موارد بالا تنها کمی از درد شما کاسته و التهاب شما را کمتر می کند تا در اولین فرصت به پزشک مراجعه نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
برای کاهش درد دندان چه کنیم | کاهش درد دندان به صورت گیاهی | کاهش درد دندان خانگی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)